Artykuły do tagu: jezioro

Przed nami wspólne sprzątanie sulejowskich Wapienników
Burmistrz Sulejowa Dorota Jankowska zaprasza do wspólnego sprzątania w obrębie sulejowskich Wapienników. Już w czwartek (13.06.2024) odbędzie się porządkowanie terenu przez radnych Rady Miejskiej w Sulejowie i uczniów szkół podstawowych. Do akcji włączą się również kajakarze i strażacy.
Nurkowie przeczesywali jezioro Bugaj. Akcja poszukiwawcza strażaków w Piotrkowie [Aktualizacja]
Nurkowie oraz łódź ze specjalistycznym sprzętem przeszukiwała w czwartkowy wieczór piotrkowskie jezioro Bugaj. Według naszych informacji, służby zostały powiadomione o pozostawionym przy brzegu rowerze i odzieży.
Prace pielęgnacyjne nad Bugajem zakończone
Zakończyło się czyszczenie z traw i innej nadbrzeżnej roślinności jeziora Bugaj w Piotrkowie. Po uzgodnieniach z ekologami prace przeprowadzono w grudniu, aby nie zaszkodzić chronionym gatunkom ptaków i płazów.
Powstaje ścieżka rowerowa wokół jeziora Bugaj
Trwa budowa ścieżki rowerowej oraz chodnika wokół zbiornika Bugaj. Drugi odcinek powstaje pomiędzy ulicami Rośliną oraz Rusałki.
Mężczyzna utopił się w jeziorze Bugaj
Ciało mężczyzny zostało wyłowione w niedziele wieczorem z jeziora Bugaj w Piotrkowie. W akcji brali udział strażacy z piotrkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Co dalej ze ścieżką rowerową przy Bugaju?
Po latach oczekiwania doczekamy się budowy drugiego etapu ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Po wielu perypetiach urzędnikom udało się wyłonić wykonawcę inwestycji, a ścieżka rowerowa powinna być gotowa jeszcze w tym roku.
Jezioro Bugaj po nowemu? Plany są ambitne
Nowy budynek przy "Słoneczku", ścieżka rowerowa wokół całego zbiornika, pomosty dla wędkarzy, oświetlenie i monitoring oraz rekultywacja całego jeziora - to plany piotrkowskich urzędników dotyczące jeziora Bugaj. Czy pojawia się realna szansa na zagospodarowanie tego terenu?
Posprzątają Bugaj po brudasach
"Posprzątajmy Bugaj po brudasach" - to druga edycja akcji organizowanej przez piotrkowskie stowarzyszenie HELP PT. W najbliższą niedzielę odbędzie się wiosenne sprzątanie terenu wokół jeziora Bugaj w Piotrkowie.
To nie nowa atrakcja, lecz wieloletni problem mieszkańców. Kilka lat temu ulica Świerczów w Piotrkowie Trybunalskim została gruntownie wyremontowana.  Z wartej niemal pół miliona złotych inwestycji cieszyli się okoliczni mieszkańcy. Okazało się jednak, że radość trwała bardzo krótko. Aktualnie zarzucają oni wykonawcy prac fuszerkę, bo jak mówią, odwodnienie w najniższym punkcie drogi praktycznie nie istnieje, a w zamian, po opadach tworzy się w tym miejscu małe "jezioro", przez które nie sposób przejść suchą stopą.
Ścieżka widmo… Co z drogą dla rowerzystów wokół Bugaju?
Na koniec 2021 roku powinny być gotowe trzy części ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Do tej pory nie zaczęto jednak budowy nawet drugiego fragmentu. Wiadomo już, że w tym roku drogowców przy jeziorze Bugaj na pewno nie zobaczymy…
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat