14 lutego obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. Rano pod pomnikiem Stefana Roweckiego "Grota" pierwszego komendanta głównego AK, urodzonego w Piotrkowie zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie im. Generała Stefana Roweckiego - Grota.
A to za sprawą gry miejskiej, która odbyła się w piątek w Piotrkowie. Chętnych było bardzo dużo. Na starcie w Rynku Trybunalskim stawiło się aż 140 osób.
Punktualnie o godzinie 17:00 w całym kraju, także w Piotrkowie rozbrzmiały syreny alarmowe, aby uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz naszego miasta, oficjalne delegacje, a także zwykli piotrkowianie tradycyjnie spotkali się przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza, aby wspólnie uczcić minutą ciszy pamięć żołnierzy oraz zwykłych mieszkańców stolicy, którzy polegli w czasie Powstania.
Czasem naszą uwagę przyciąga piękno stworzonej przez człowieka architektury, na której często skupiamy się w cyklu „Odkrywamy znane i nieznane”. Jednak najczęściej to, co urzeka swoim wyjątkowym pięknem, jest wytworem natury. Bywa i tak, że czasem możemy zachwycać się też tym, co powstało jednocześnie, jako dzieło natury i człowieka. I tak jest tym razem, bo to człowiek sprawił, że możemy dziś mówić o grotach i korytarzach w pobliżu Tomaszowa. To właśnie człowiek pomógł naturze w tym, jak obecnie postrzegamy to miejsce.
Na niezwykłe znalezisko natknął się mieszkaniec wsi Lubień w gminie Rozprza. Podczas spaceru po lesie odnalazł on średniowieczny grot od włóczni, który prawdopodobnie ma przeszło 800 lat. W okolicy odkryto wcześniej cmentarz z XI wieku. Kolejne odkrycie może świadczyć o tym, że miał on większy obszar lub że istniało tam inne miejsce pochówku. Odpowiedzi przyniosą dopiero dalsze badania.
Które gospodarstwa agroturystyczne w województwie łódzkim cieszą się najlepszą opinią odwiedzających? A które oferują zróżnicowane metody spędzenia wolnego czasu? Odpowiedzi na te pytania szuka Samorząd Województwa Łódzkiego, który ogłosił konkurs "Weekend na wsi".
Rozpoczęła się modernizacja kolejnej ulicy w centrum Piotrkowa. Nową jakość zyska niewyremontowany odcinek ul. Grota-Roweckiego.
Dwójka wrocławskich grotołazów od soboty pozostaje uwięziona w największej jaskini w Tatrach – Wielkiej Śnieżnej. Mężczyźni są członkami klubu speleologicznego, a ekspedycja miała na celu odkrycie kolejnej części jaskini. Cały czas prowadzona jest akcja ratunkowa. O tym, z czym muszą zmierzyć się grotołazi rozmawialiśmy z piotrkowianinem Kubą Myślukiem.
Ponad 300 kilometrów przebiegną uczestnicy VI edycji biegu przeciwlotników, który w środę 26 września wyruszył z pl. Tadeusza Kościuszki w Piotrkowie Trybunalskim. To wydarzenie upamiętniające gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego zorganizowane przez 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska, który nosi imię tego urodzonego w Piotrkowie generała.
Piotrkowianie podczas wysokich temperatur ochładzają się poprzez kąpiele w "Słoneczku". Można też korzystać z wystawionych w kilku miejscach miasta kurtyn wodnych. Dobrym pomysłem na spędzenie kilkudziesięciu minut w zdecydowanie orzeźwiającej atmosferze jest wizyta w tomaszowskich Grotach Nagórzyckich