Advertisement

Artykuły do tagu: kwiaty

Florystyczne warsztaty w Woli Krzysztoporskiej
Za sprawą warsztatów florystycznych do Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej zawitała wiosna. Udział w zajęciach wzięły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.
W Piotrkowie zakwitły krokusy. Idzie wiosna?
Choć w tym roku wiosna przychodzi do Polski powoli, to przyroda budzi się już do życia po zimowym śnie. W Piotrkowie pojawiły się już krokusy. Jak zdradza Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków, do naszego regionu wracają także bociany.
Bandaże zamiast kwiatów - akcja piotrkowskich wolontariuszy
Piotrkowscy wolontariusze "Widzialnej Ręki" znów angażują się w pomoc dla Ukrainy. Tym razem rozpoczęli zbiórkę bandaży, które są bardzo potrzebne w szpitalach za naszą wschodnią granicą.
79 lat od niemieckiej zbrodni na Polakach
12 lutego przypada 79. rocznica niemieckiej egzekucji na Polakach w Piotrkowie. Dokonano jej w rejonie nasypu kolejowego przy ul. Budki.
O Powstaniu Styczniowym w Piotrkowie
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
Lewica pamięta o wyzwoleniu Piotrkowa
18 stycznia rankiem piotrkowianie obudzili się w wolnym od hitlerowców mieście, a ta data uznawana jest za wyzwolenie Piotrkowa. Co roku, w rocznicę wyparcia z miasta wojsk hitlerowskich, pamięć bohaterów walk o wolność wspomina piotrkowska Lewica.
Odwiedzamy groby swoich bliskich (ZDJĘCIA)
W porównaniu do minionych słonecznych dni, dziś pogoda nas nie rozpieszcza. Pomimo tego już od wczesnych godzin porannych piotrkowianie oraz osoby przyjezdne z innych miast tłumnie udali się na cmentarze, aby pomodlić się za swoich bliskich zmarłych.
Po ile wiązanki w Piotrkowie?
Na ul. Cmentarnej w Piotrkowie jeszcze względny spokój, choć im bliżej uroczystości Wszystkich Świętych, tym ruch przy piotrkowskich cmentarzach będzie się zwiększał. Z panią Sylwią, sprzedająca w tym miejscu kwiaty i znicze, nasz reporter rozmawiał m.in. o tegorocznych cenach i ruchu klientów przy nekropoliach.
To był nóż wbity w plecy. 83 lata temu ZSRR zaatakował Polskę
17 września 1939 roku ZSRR  wbiła nóż w plecy walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski.
Lewica pamięta o polskich bohaterach
Piotrkowska Lewica uczciła pamięć bohaterów walczących o wolność Polski w trakcie kampanii wrześniowej. Jej przedstawiciele złożyli kwiaty pod trzema pomnikami w Piotrkowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat