9. edycja Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest 2021 już za nami. Pomimo początkowych problemów związanych z deszczową aurą, pogoda ostatecznie dopisała, a licznie zgromadzeni na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej goście z regionu i całego kraju w sobotę oraz niedzielę mogli podziwiać pokazy lotnicze na niebie oraz samoloty i helikoptery na płycie lotniska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy autorstwa Radomira Illinicza.
Obrady XXV sesji Rady Gminy Rozprza były bardzo szczególne, ponieważ po przedstawieniu przez wójta raportu o stanie gminy Rozprza za poprzedni rok, Rada podjęła uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania dla wójta oraz uchwałę w sprawie udzielenia mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.
Rada Gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie udzieliła absolutorium za rok ubiegły wójtowi Romanowi Drozdkowi. Wcześniej przyjęto także „Raport o stanie gminy w 2020 r.”.
Burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros, otrzymał absolutorium z wykonania budżetu miasta i gminy Wolbórz za rok 2020.
Rada Gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie udzieliła absolutorium za rok ubiegły wójtowi Romanowi Drozdkowi. Wcześniej przyjęto także „Raport o stanie gminy w 2020 r.”.
Portal lodzkifutbol.pl informuje, że nowym dyrektorem do spraw sportowych w GKS Bełchatów został Wojciech Robaszek. Piotrkowianin był ostatnio dyrektorem sportowym Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, ale największe sukcesy odnosił jako trener Łódzkiego Klubu Sportowego.
Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowane przez piotrkowski OSiR. Podsumowano też sezon halowy.
Na tydzień przed zakończeniem sezonu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez piotrkowski OSiR znamy najważniejsze rozstrzygnięcia. Mistrzem już wcześniej został Barwil-Omega, wicemistrzem Starówka, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Prym-Galeria Wnętrz.
9 czerwca świętują ci, którzy na co dzień dbają o pamięć o przeszłości. Międzynarodowy Dzień Archiwów to okazja, by zapoznać się z niełatwą pracą archiwisty. Ci z Piotrkowa spotkali się z mieszkańcami regionu przy swojej siedzibie, czyli na terenie byłej synagogi, przy ul. Jerozolimskiej 29.
Historia kolejnictwa w Piotrkowie jest niemal tak stara jak historia pocztowych znaczków. Pierwsze znaczki pocztowe wyemitowane zostały w 1840 r. w Anglii. Wkrótce, bo już w 1860 r. pojawiły się również na ziemiach polskich. W międzyczasie podjęto budowę Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Poruszające się tzw. „wiedenką” pociągi zawitały do Piotrkowa już w 1846 r. Właśnie kolej jest przedmiotem wystawy, którą będzie można podziwiać w piotrkowskim Muzeum w wakacje.