Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Drewniany kościół cmentarny w Witowie powstał w 1835 r. w stylu barokowym. Jeszcze kilka lat temu odprawiano w nim msze święte, jednak upływ czasu dał się mocno we znaki tej zabytkowej drewnianej konstrukcji. Obecnie podejmowane są działania, które mają uchronić konstrukcję i wyjątkowe wnętrza kościółka.
W marcu żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie zintegrowane, które po raz pierwszy odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dotychczas łódzcy Terytorialsi szkolili się na Ośrodkach Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i Toruniu.
Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta Starego od dawna chciało zaznaczyć obecność Legionów Polskich w Piotrkowie. Powoli zbierano zarówno eksponaty i pamiątki, jak i skromne fundusze. Po latach starań udało się stworzyć namiastkę Muzeum Legionów Polskich w Piotrkowie. Na izbę pamięci zagospodarowano na razie pierwszą z sal funkcjonującego już przy Rynku Trybunalskim muzeum.
Już dziś organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich miłośników jednośladów z Piotrkowa i okolic na imprezę, która rozpocznie sezon motocyklowy i jednocześnie wesprze Kacpra.
Zarządzanie firmową flotą to bardzo wymagające zadanie, szczególnie gdy jest ona sporych rozmiarów. Właściwa eksploatacja pojazdów, wyznaczanie odpowiednich ram czasowych na wykonanie zadań czy pilnowanie przeglądów i wymian zużytych elementów może być naprawdę nie lada wyzwaniem. Czy monitorowanie pojazdów przy pomocy GPS pomoże nam w lepszym zarządzaniu dostępnymi zasobami? Na czym polega system GPS dla firmowej floty pojazdów?
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy z terenu jednej z firm zajmującej się sprzedażą towarów ukradli akumulatory oraz paliwo.
Przed kilkoma miesiącami zachęcaliśmy do odwiedzenia niemal bliźniaczego obiektu – bunkru kolejowego w Konewce. I choć wiele między nimi podobieństw, to jednak jest jedna zasadnicza różnica. Bunkier w Jeleniu stoi zapomniany, w przeciwieństwie do obiektu w Konewce, który zagospodarowano i przygotowano tak, by turyści nie wyjeżdżali zawiedzeni.
Mija rok od agresji rosyjskiej na Ukrainę, przed którą w Polsce szukało schronienia blisko 10 milionów Ukraińców. Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego wspierali służby odpowiedzialne za przyjęcie uchodźców na terenie województwa łódzkiego.