Advertisement

Artykuły do tagu: szkolnictwo

Walencja stolicą szkolnictwa wyższego podczas V Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia
Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
Akademia Piotrkowska nabiera realnych kształtów
1 października 2023 roku Piotrków Trybunalski ma mieć samodzielną publiczną uczelnię. Pomysł, który kiełkował w głowach profesorów pracujących w piotrkowskiej filii UJK oraz lokalnych polityków nabiera realnych kształtów. W minionym tygodniu doszło do kluczowego spotkania w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W jego trakcie poznaliśmy pierwsze szczegóły przekształcenia.
Polacy z trzema medalami w prestiżowym konkursie promującym edukację zawodową EuroSkills 2021
Z trzema brązowymi medalami, zdobytymi w prestiżowym konkursie promującym edukację zawodową EuroSkills 2021 rozegranym w austriackim Grazu, wrócili reprezentujący Polskę młodzi profesjonaliści.
Piotrkowscy uczniowie dostaną 53 laptopy
Pracownicy Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim pozyskali 100 tys. zł w ramach programu „Zdalna szkoła”. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup 53 laptopów, które trafią do piotrkowskich uczniów.
Czy w Piotrkowie brakuje nauczycieli?
Problem dotyczy m.in. Wrocławia. We wrześniu 2018 roku brakowało tam prawie 500 nauczycieli we wszystkich typach placówek oświatowych. A jak jest w trybunalskim grodzie?
Na targowisku będą zbierać podpisy
Podpisy pod ogólnokrajowym referendum przeciwko reformie szkolnictwa zbierane będą w najbliższą niedzielę na terenie miejskiego targowiska w Piotrkowie. Akcję w naszym mieście organizują Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz piotrkowski SLD.
Dzień Edukacji świętowali w Gimnazjum nr 2
Nietypowo w porównaniu z innymi szkołami w mieście uczniowie Gimnazjum nr 2 świętowali Dzień Edukacji Narodowej.
Będą zmiany w szkolnictwie zawodowym?
Szykują się spore zmiany w szkolnictwie zawodowym, o czym mówiła w Opocznie premier Ewa Kopacz, która wybrała się do tamtejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z roboczą wizytą.
Blisko 100 mln zł zostanie rozdysponowane w tym roku w województwie łódzkim na projekty wspierające edukację zawodową. Ile z tej puli trafi do Piotrkowa?
Już wkrótce może się okazać, że nauczycieli czeka skrócenie urlopów z 78 do 52 dni i wiele innych zmian.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat