Jakiś czas temu informowaliśmy, jak kształtowały się wpływy do budżetu miasta z tytułu tzw. “kapslowego”. Była to kwota 1 mln 410 tys. zł przeznaczona na realizację programów: profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. O komentarze na temat zagospodarowania tych środków poprosiliśmy kilku radnych miejskich.
Po świętach powinny zakończyć się prace wodno - kanalizacyjne na remontowanym fragmencie ulicy Słowackiego w Piotrkowie.
W latach 80. i 90. w sezonie wakacyjnym na Polankę zjeżdżało się pół Piotrkowa (a może i więcej). Samochodem można było się tam dostać w 15 minut, emzetką - góra w pół godziny.
Teren po byłych zakładach Metalplast przy ul. Próchnika w Piotrkowie jeszcze kilkanaście lat temu tętnił życiem. Teraz plac położony niedaleko magistratu odstrasza swoim wyglądem. Nie ma przechodnia, który byłby innego zdania. Miasto twierdzi, że robi wszystko, aby sytuacja na tym terenie uległa poprawie. Bez rezultatu.
W późnym średniowieczu w kulturze europejskiej rozpowszechniła się epidemia tańca zwanego tańcem świętego Wita. Mieszkańcy ówczesnych miast i grodów uczestniczyli w trwających czasem kilka dni tanecznych korowodach. Porwani tańcem, często wbrew woli , w zapamiętaniu doprowadzali się do skrajnego wyczerpania na granicy obłędu. Opętańczy, niewytłumaczalny taniec odbywał się na rynkach, placach i ulicach, wyzwalał stan i reakcje zbliżone do epilepsji. Jego finał pozostawiał uczestników oczyszczonych z trosk, gniewu i strachu, łączył wszystkich bez względu na płeć, wiek, profesję i pochodzenie.
W Łodzi odbyło się sympozjum naukowe "Andrzej Ostoja Owsiany, wspomnienia i testament". Konferencja została zorganizowana przez Instytut Historyczny im. Andrzeja Ostoi Owsianego.
W sali Urzędu Miasta zjawiło się ok.100 osób z całej Polski w tym m.in. b. przewodniczący KPN Leszek Moczulski, b. prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
52 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego a także Opoczna uczestniczyło w 4 już piotrkowskim mitingu w skoku wzwyż jaki odbył się Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie.
- To są priorytety prezydenta, a nie miasta - stwierdzili w programie „O tym się mówi” radni Tomasz Sokalski z Lewicy oraz Marek Konieczko z klubu Rozwój i Gospodarność.
Dzisiejszy Piotrków w porównaniu do tego sprzed stu lat może pochwalić się niewielką liczbą hoteli. Historia tych współczesnych wygląda również niezwykle blado na tle dziejów takiego Litewskiego, Wileńskiego czy Krakowskiego.
Straż Miejska wciąż nie może korzystać z przenośnego fotoradaru.