Artykuły do tagu: Przegląd

II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych w Witowie-Kolonii
Wielkanoc już za kilkanaście dni, ale w minioną każdy mógł skosztować pysznych świątecznych rarytasów, przygotowanych przez panie z kilkunastu kół gospodyń wiejskich oraz znanego kucharza Mikołaja Reya. W sobotę 16 marca 2024 roku w hali sportowej, znajdującej się przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, odbył się II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych.
Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji – to możliwe
Decydując się na zakup samochodu zwracamy uwagę na szereg jego cech, przebyte kilometry, usterki, naprawy. Nie raz zdarzało się, że sprzedający naginali rzeczywistość podając nieprawdziwe informacje w opisie oferty. Przegląd historii pojazdu to niezbędny element odpowiedniej weryfikacji przed zakupem. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane serwisy. Portal autobaza.pl wprowadza właśnie możliwość wygenerowania pełnego raportu jedynie na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.
Uczniowie z powiatu będą kolędować
Przed nami VIII edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Hej, Kolęda...". Powiatowe zmagania muzyczno-świąteczne to okazja do zapoznania się z młodymi talentami dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego. Aktualnie wciąż trwają zapisy.
Przegląd piosenek Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego [ZDJĘCIA]
Blisko 70 młodych artystów wzięło udział w X Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego, który odbył się w gminie Wola Krzysztoporska.
Przegląd twórczości ludowej powiatu piotrkowskiego
W niedzielę (29 sierpnia) ,w ramach Dni Gorzkowic, na tamtejszym gminnym stadionie przy ul. Cmentarnej odbędzie się "Przegląd twórczości ludowej powiatu piotrkowskiego". Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Krośnianki.
Przegląd samochodu – co warto wiedzieć?
Czeka Cię przegląd pojazdu? Niezależnie od tego, czy to Twój debiut, czy masz już doświadczenie, warto się do niego odpowiednio przygotować. Dzięki temu przestanie być zmorą, a jego wynik na pewno nie będzie zaskoczeniem. Tłumaczymy krok po kroku, na czym polega i o czym należy pamiętać, by nie rozczarować się podczas badania.
Gale sportów walki już organizują. Teraz chcą promować folklor
Znane z organizacji gal sztuk walki "Wirtuoz Challenge wolborskie stowarzyszenie Wirtuoz, tym razem chce promować kulturę ludową i zorganizują przegląd twórczości folklorystycznej, artystycznej i ludowej powiatu piotrkowskiego. Kwotą 40 tys. złotych wydarzenie wesprze samorząd województwa łódzkiego. Umowę w tej sprawie w siedzibie Biblioteki Pedagogiczne w Piotrkowie podpisali przedstawiciele stowarzyszenia Wirtuoz oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Rower coraz popularniejszy wśród piotrkowian. Jak dobrze rozpocząć sezon?
Jazda na rowerze to doskonała forma spędzania wolnego czasu, ale także świetny środek transportu. Dodatkową popularność wśród piotrkowian zyskała w trakcie pandemii, kiedy była jedną z niewielu dostępnych form aktywności fizycznej. Wraz z powrotem dobrej pogody startuje kolejny sezon rowerowy. "Jak wybrać właściwy jednoślad?" oraz "Jak przygotować już posiadany?" to pytania z jakimi zwróciliśmy się do Adriana Mogiły, właściciela jednego z piotrkowskich sklepów rowerowych.
Kronika Trybunalska: Frog na skalę naszych możliwości
Od 20 marca, dokładnie od 10.37 mamy astronomiczną wiosnę. Wiosna w tym roku oznaczała też koniec Wiosny, która została wcielona do nowej partii lewicowej. Nazwę tejże znają właściwie tylko jej członkowie, z byłym piotrkowskim posłem Arturem Ostrowskim na czele. Dobre i to.
27.03.2021 09:28
Sprawa wielkiej wagi
W całym kraju wprowadzono lockdown, co w wielkim uproszczeniu oznacza że prawie wszystko jest zamknięte. Jak wiemy z reklamy, słowo „prawie” robi różnicę, dlatego cieszmy się z byle czego – tzn. z tego, że jednak coś jest otwarte. Np. niektóre umysły.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat