Advertisement

Artykuły do tagu: Ubezpieczenie

Spadające elementy z dachu starej kamienicy uszkodziły samochód
Kolejna niezabezpieczona stara kamienica w Piotrkowie dała się we znaki mieszkańcom naszego miasta. Niestety powstałe w związku z tym szkody finansowe bezpośrednio dotknęły państwa K.

Joanna i Robert pytają, kto teraz powinien zapłacić im odszkodowanie.
Kupiłeś używane auto? Zobacz, jak zyskać najtańsze OC w Piotrkowie Trybunalskim
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego wybiera używane samochody. Auto z drugiej ręki można kupić w salonie, komisie lub od osoby prywatnej. Ostatnia opcja jest bardzo chętnie wybierana – w sieci można znaleźć tysiące pojazdów wystawionych na sprzedaż przez obecnych właścicieli. Sprawdź, o jakich formalnościach nie można zapomnieć podczas zakupu używanego samochodu.
Wspólnota mieszkaniowa a ubezpieczenie
Chociaż możemy nie myśleć o tym na co dzień, na nasze domy czyha wiele różnych niebezpieczeństw. Powodzie, pożary czy kradzieże to tylko część z nich. Dobrze wiedzą o tym zarządcy nieruchomości, o czym świadczy chociażby fakt, że korzystają oni z ubezpieczenia OC. Co warto o nim wiedzieć, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest zawsze dobrze chronione przed różnymi przykrymi kolejami losu?
Ubezpieczenie GAP – co to takiego?
Utrata samochodu w wyniku szkody całkowitej lub kradzieży może być bardzo dotkliwa dla portfela – zwłaszcza, gdy pojazd jest finansowany kredytem lub leasingiem. W takiej sytuacji nieocenione będzie ubezpieczenie GAP. Co to za produkt i na czym polega? Ile kosztuje ubezpieczenie GAP i jakie są jego warianty? Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o coraz popularniejszym wśród leasingobiorców rozwiązaniu, które uzupełnia ubezpieczenie AC/OC.
Ubezpieczenie samochodu a data rejestracji auta
Jeśli kupujesz używane auto, zweryfikuj ważność OC – w Polsce ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (dla posiadaczy pojazdów mechanicznych) jest nierozerwalnie związane z pojazdem, nie z kierowcą, więc jeśli poprzedni właściciel miał aktualną polisę, nie musisz się o to martwić do czasu jej wygaśnięcia. Natomiast gdy kupujesz nowy samochód, masz obowiązek nabycia ubezpieczenia najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Jakie konsekwencje grożą za ubezpieczenie samochodu po rejestracji?
Towarzystwa ubezpieczeniowe mają już dostęp do danych z CEPiK
Od piątku towarzystwa ubezpieczeniowe mają dostęp do bazy CEPiK i mogą uzależniać wysokość stawki ubezpieczeniowej m.in. od liczby punktów karnych, jaką posiada ubezpieczający. Zmiany są efektem znowelizowanego Prawa o ruchu drogowym, którego przepisy w większości weszły w życie z początkiem roku.
Bądź bezpieczny podczas wakacji
Wakacje kojarzą się nam z morzem, górami, ciepłymi dniami i odpoczynkiem w gronie najbliższych. To bardzo dobrze, ponieważ faktycznie jest to nasz czas, podczas którego możemy zregenerować się po tygodniach pracy. Jednak nawet podczas urlopu musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.
Wyjazd wakacyjny - jakie ubezpieczenie kupić dla dziecka?
Dziecko w podróży zachować może w każdej chwili. Może również ulec wypadkowi, dlatego posiadanie ubezpieczenia jest istotne. Dopasowanie ubezpieczenia ma znaczenie i trzeba wziąć pod uwagę kilka szczegółów.
Czy można rozłożyć OC na raty?
Ceny ubezpieczenia samochodu OC są nieco niższe w porównaniu z kwotami obowiązującymi w 2021 roku. Mimo to dla wielu kierowców opłacenie składki jednorazowo wiąże się ze znacznym obciążeniem domowych finansów. To główny powód, dla którego właściciele pojazdów zastanawiają się nad możliwością rozłożenia płatności na raty. Sprawdź, czy istnieje taka opcja.
Ubezpieczenie na życie - dlaczego warto dobrze je wybrać?
Ubezpieczenie na życie jest tematem często odkładanym w czasie. Zwykle nie myślimy o nim, zanim spotkają nas w życiu jakieś przykre zdarzenia. Dlatego warto uprzedzić czarne scenariusze i pomyśleć o nim wcześniej. Dowiedz się, co może zapewnić takie ubezpieczenie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat