Advertisement
artykuł sponsorowany

Samochód z Anglii – jak wygląda kupno samochodu

Poniedziałek, 29 maja 2023
Wielka Brytania – w tym i Anglia – to nie tylko popularny od wielu lat kraj emigracji Polaków w celach zarobkowych. Dziś wielu rodaków decyduje się na import aut w celach prywatnych. Zakup takiego auta to często transakcja bardzo opłacalna finansowo.
Samochód z Anglii – jak wygląda kupno samochodu

Przy zakupie samochodu – oprócz tego, by był on najbliższy autu z naszych marzeń – niemałą rolę odgrywa również to, by cała transakcja była jak najbardziej opłacalna. Dlatego też wiele osób decyduje się na import samochodów. Coraz częściej, jeśli chodzi o zakup samochodu w ten sposób, krajem, z którego sprowadza się auta jest Anglia. Jakie argumenty przemawiają za tym, by sprowadzić  auto z tego kraju? Otóż jest to atrakcyjny stosunek ceny do jakości auta. Jeśli o to chodzi, samochody z Anglii biją pod względem atrakcyjności sprowadzenie pojazdu np. z krajów Unii Europejskiej. Zanim jednak zdecydujemy się na to, by sprowadzić samochód z Anglii, warto zgłębić ten temat. Garść przydatnych informacji w dalszej części tekstu.

 

Samochód z Anglii – kupno – formalności

 

Aby kupić samochód z Anglii, warto skorzystać w tej kwestii z portali internetowych. To opcja wygodna – mamy do wyboru samochody z różnych części Wielkiej Brytanii. Poza tym dzięki podanemu numerowi rejestracyjnemu samochodu możemy poznać historię pojazdu. Aby to ułatwić, dostępne są strony internetowe, na których – po wpisaniu numer – dowiemy się np. jaki jest przebieg pojazdu, jego stan techniczny czy usterki. Dużo osób decyduje się też na zakup auta z Anglii na giełdzie samochodowej czy w takim też komisie. Gdy sprowadzamy auto z Anglii, konieczne jest zgłoszenie tego faktu do brytyjskiego działu komunikacji. Zakupione auto możemy przetransportować drogą lądową lub morską.  

 

Jak wygląda proces rejestracji auta z Anglii

 

Zanim przeprowadzimy rejestrację pojazdu z Anglii, trzeba wiedzieć, że do roku 2015 konieczne było dostosowanie samochodu do ruchu prawostronnego, który obowiązuje w Polsce. Jednak od tego momentu nie jest to konieczne – to dobra wiadomość, bo wykonanie tzw. przekładki kierownicy było kosztowną operacją. Z braku takiej konieczności, dokonanie rejestracji samochodu z Anglii  jest nie tylko tańsze, ale i wymaga mniej czasu. O czym jeszcze warto pamiętać, dokonując rejestracji pojazdu z Anglii? Otóż o tym, by uregulować konieczne opłaty. Należą do nich: podatek VAT, akcyza czy cło. Sama rejestracja auta odbywa się – tradycyjnie – w wydziale komunikacji. Rejestracja pojazdu przeprowadzana jest na podstawie umowy sprzedaży auta lub faktury VAT. Samochód z Anglii i jego rejestracja to pewna liczba koniecznych formalności, jednak nie jest to zadanie niewykonalne.

 

Ubezpieczenie samochodu z Anglii

 

Konieczne jest też to, by ubezpieczyć auto sprowadzone z Anglii. Obowiązkowe jest – tak jak w przypadku innych aut – tylko ubezpieczenie OC. Ono, oraz pozostałe ubezpieczenia (AC, NNW i Assistance), są zależne od tych czynników, od których zależne są ceny polis w przypadku innych aut. Jednak w przypadku aut z Anglii towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują wyższą cenę polis ze względu właśnie na to, że auta nie są przystosowane do prawostronnego ruchu w Polsce. A to według nich zwiększa ryzyko powstania kolizji czy wypadku. W temacie ubezpieczeń warto zasięgnąć wiedzy na specjalistycznych portalach https://www.ubezpieczenie.com.pl/.

Zakup auta z Anglii to bez wątpienia szansa na dobrą inwestycję. Warto jednak, by była one przemyślana, a wszystkie obowiązkowe procedury przeprowadzone tak jak trzeba. Dlatego przed zakupem auta z Anglii dobrze jest zgłębić wiedzę na ten temat.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat