6,6 mln z funduszy unijnych pozyskał Piotrków na realizację programu „Razem możemy jeszcze więcej”, dzięki któremu 445 osób niesamodzielnych i ich opiekunów otrzyma wsparcie.
Zmobilizowali się w grudniu. Chcieli pomóc Krystiankowi, mieszkańcowi wsi Przygłów, który choruje na nowotwór. Strażacy z OSP Przygłów ogłosili więc akcję zbiórki złomu, której rozmiary przerosły najśmielsze oczekiwania. Po ponad dwóch miesiącach ogłosili, ile pieniędzy udało im się zebrać.
Ma 18 lat i ma mutację genu typu MECP2. Takich osób w Polsce jest troje, a Patryk Kabziński jest najstarszym z nich. Patryk dzięki dotychczasowej pomocy i rehabilitacji chodzi samodzielnie. Potrzebuje jednak pomocy i wiele osób udziela mu wsparcia organizując bal czy spotkanie z rzeźbiarzami. To wszystko 8 lutego w Piotrkowie.
Numer 112 może uratować życie - powiedział w czwartek 30 stycznia w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się w Centrum Powiadamiana Ratunkowego z sześcioletnim Rafałem z Rybnika, który zadzwonił pod numer alarmowy, gdy jego mama straciła przytomność. - Wykorzystując ten numer, najprawdopodobniej uratował życie swojej mamie. Rafał, naprawdę, ogromna przytomność umysłu, bardzo dzielny chłopiec, bardzo mądry, i cieszę się, że tak się stało – podkreślił szef rządu.
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim nie podejmuje interwencji związanych m.in. z niewłaściwym traktowaniem czworonogów. Jego zadaniem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami przebywającymi na terenie miasta. Przypominała o tym w Strefie FM Piotrków Grażyna Fałek, szefowa piotrkowskiego TOZ. Gdzie zatem zgłosić fakt znęcania się nad zwierzęciem?
Trzyletni Krystian Pełka z Przygłowa nadal potrzebuje pomocy. Chłopiec zmaga się z neuroblastomą IV stopnia. Obecnie jest w trakcie chemioterapii, która ma za zadanie zmniejszyć guza zlokalizowanego w klatce piersiowej. Na rzecz Krystianka zorganizowano w naszym regionie już kilka zbiórek pieniędzy. Ta główna, prowadzona internetowo, kończy się za kilka dni, bo na 20 stycznia zaplanowano immunoterapię Krystianka. Aby jednak do niej doszło, trzeba jeszcze zebrać ponad 400 tys. zł.
Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcji, która oprócz ogólnopolskiego entuzjazmu, wzbudzała też pewne kontrowersje. Czy powinna?
Pierwsza w nowym roku zbiórka krwi odbędzie się w naszym regionie już w niedzielę 12 stycznia. Akcja zorganizowana zostanie w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w punkcie pobrań przy ul. Słowackiego 74 w Piotrkowie w godz. 9.00 – 13.00.
St. sierz. Olga Ceglarek i sierż. szt. Wiktor Sulgostowski, pełniący służbę patrolową na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, zauważyli w okolicy sklepu spożywczego kobietę i mężczyznę z małym dzieckiem. Maluch miał głowę skierowaną w kierunku ziemi a jego rodzice usiłowali pomóc mu odzyskać oddech.
Dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. 12 stycznia w całej Polsce będziemy zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W Piotrkowie dźwięki Orkiestry będzie słychać już w sobotę 11 stycznia. Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”.