Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który kierował bmw mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W zatrzymaniu pomógł funkcjonariusz Służby Więziennej, który w przejeżdżającym aucie rozpoznał mężczyznę. Wcześniej widział go na parkingu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
Klub radnych PiS w Piotrkowie, zwrócił się do magistratu z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy. Można byłoby wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Dzięki temu każdy mógłby pomóc osobom potrzebującym.
Dwie zupełnie odmienne połowy zobaczyliśmy w wykonaniu polonistów podczas ligowego spotkania z Pogonią Zduńska Wola. W pierwszej odsłonie podopieczni Roberta Grzesiuka grali wysoko ustawioną obroną, łatwo przerywali akcje gości i sami wyprowadzali groźne ataki. Niestety w drugiej połowie ci samu zawodnicy nie byli w stanie stworzyć ani jednej ciekawej akcji i popełniali niewymuszone, wręcz szkolne błędy. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie i Polonia ostatecznie wygrała 2:1.
Starostwo Powiatowe przedłuża nabór do programu "Przepis na opiekę". Projekt zakłada wsparcie tych mieszkańców powiatu, którzy wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na domową opiekę pielęgniarską, dietetyczną i fizjoterapeutyczną.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 12 013 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 722 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 10 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejących. Mamy natomiast 1569 ozdrowieńców. Dla porównania w miniony poniedziałek (5 kwietnia) odnotowano 837 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Łódzkiem.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (11.04) wieczorem w miejscowości Czerno w gminie Gorzkowice. Na DK91 pojazd uderzył w dzika, który wybiegł na drogę. W tył auta uderzył następnie kolejny samochód.
Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1676 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejących. Mamy natomiast 1488 ozdrowieńców.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
Kilka miesięcy temu w Puławach Piotrkowianin był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki, przegrywając z Azotami tylko jedną bramką. W rewanżu drużyna Roberta Lisa nawet przez chwilę nie pozwoliła pomyśleć piotrkowskim szczypiornistom o nawiązaniu wyrównanej walki. Przez cały mecz przyjezdni mieli kontrolę nad jego przebiegiem, wygrywając różnicą aż 12 trafień - 40:28.
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...