Artykuły do tagu: Wola

Kolejne paczki żywnościowe trafią do mieszkańców
19 lipca kolejne paczki żywnościowe trafią do mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska.
Koszmarny wypadek w regionie. Kierowca BMW jechał od Piotrkowa w kierunku Przedborza. Samochód uderzył w drzewo. 28-latek zginął na miejscu. Droga była zablokowana przez wiele godzin
Do dramatycznego wypadku doszło w sobotę 29 czerwca w Woli Przedborskiej w powiecie radomszczańskim. Kierujący BMW uderzył w słup energetyczny, a następnie w drzewo. Niestety nie udało się go uratować.
Gigantyczna burza z piorunami. Anulowany etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Pogoda w powiecie piotrkowskim zaskoczyła kolarzy
Trzeci etap 35. Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków rozpoczął się, ale nie skończył. Po przejechaniu przez kolarzy premii w Woli Krzysztoporskiej, po przekroczeniu 85 kilometra wyścig został zatrzymany, bowiem z nieba woda lała się hektolitrami. Widoczność była znikoma, dwa trzy metry. Skutkiem oberwania chmury były połamane drzewa, a woda sięgała miejscami połowy rowerowych kół.
Strażacy wyswobodzili koziołka ze śmiertelnej pułapki
Strażacy uratowali dzikie zwierzę, które utknęło w studni. Do nietypowej interwencji doszło w Woli Krzysztoporskiej, a na miejscu pracowali lokalni druhowie we współpracy z ochotnikami z Krężnej. Na szczęście dzięki ich szybkiej pomocy, kozioł sarny cały i zdrowy powrócił do lasu.
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Lotny finisz w Woli Krzysztoporskiej!
Już w najbliższy czwartek (27.06.2024) przez teren gminy Wola Krzysztoporska przejedzie 35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek będą mogli kibicować kolarzom, szczególnie podczas zdobywania punktów na lotnym finiszu usytuowanym tuż przy Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej (ul. Kościuszki 5). Tu przejazd peletonu planowany jest ok. godziny 15.30.
Rodzinny piknik w Mąkolicach
Dmuchańce, malowanie buziek, zabawa w pianie dla dzieci. Dla całych rodzin loteria fantowa OSP i poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Wszystkie te atrakcje odbyły się w sobotę (22.06.2024) w Mąkolicach gmina Wola Krzysztoporska.
Nowy wóz strażacki dla OSP w Bujnach
Może nim jechać sześć osób, ma napęd na cztery koła i zbiornik o pojemności 2500 litrów, a kosztował 1,4 mln złotych. To nowy wóz bojowy strażaków z Bujen, który w niedzielę został im przekazany. Zastąpił małego i wysłużonego Forda Transita.
I Pieszy Maraton „Przez pola i lasy” za nami
Do przejścia lub przebiegnięcia po terenie gminy Wola Krzysztoporska było około 21 km. Z tej propozycji aktywnego spędzenia soboty (8 czerwca) skorzystało aż 81 uczestników. A do tego wspaniali organizatorzy ze stowarzyszenia Aktywnie Do Woli z Beatą Wieczorek na czele i wolontariusze, czyli razem około 100 osób wzięło udział w I Pieszym Maratonie „Przez pola i lasy”.
Przed nami pieszy półmaraton w Woli Krzysztoporskiej
Już w najbliższą sobotę (08.06.2024) w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się I PIESZY MARATON PRZEZ POLA I LASY. I choć w nazwie ma słowo „pieszy”, będzie go też można przebiec. Trasa będzie liczyła około 20 km, a uczestnicy mają na jej pokonanie maksymalnie 6 godzin.
Posadzili sad przy szkole
Przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie powstał „Tradycyjny sad”. Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Edytą Michalak utworzyli drużynę „Owocowe Boom!” i wystartowali w konkursie organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat