Max Danielak ze złotym medalem Mistrzostw Polski U19. Złoty krążek zawodnik Ruchu wywalczył w grze deblowej w parze z Dawidem Perkowski (UKS Hubal Białystok).
W gminie Aleksandrów rozpoczęła się kolejna ważna inwestycja. Przy Szkole Podstawowej w Skotnikach budowana jest nowoczesna sala gimnastyczna.
Tym razem proponujemy zestaw, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Tym bardziej, że jedna z propozycji to bogaty zbiór ciekawostek z dozą… gdybania. Ale zacznijmy od powieści obyczajowej i komedii kryminalnej, które prezentowaliśmy w audycji „Książka na weekend” w radiu Strefa FM.
Nowa elewacja, wyremontowane korytarze i klasy, wymieniony węzeł cieplny, dużo lepsze warunki do pracy i nauki – to część z efektów kończącej się modernizacji II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
Tym razem coś dla miłośników dobrego kryminału, a w świat zagadek zabiorą nas niekwestionowane mistrzynie suspensu – Hanna Greń i Anna Rozenberg. Taki zacny zestaw uzupełniamy propozycją z zupełnie innego gatunku, bo jest nią… książka kucharska. Bo z pewnością rozwiązywanie zagadek kryminalnych pobudzi apetyt.
"Oni obiecali nam przyszłość. Opowieść o młodości i dojrzewaniu w nazistowskich Niemczech" - powieść historyczna autorstwa Renate Finckh, która ukazała się w Polsce w przekładzie piotrkowianki Lili Wawrzynkowskiej.
Już po raz jedenasty Max Czornyj postanowił zabrać czytelników do pełnego zbrodni Lublina, gdzie na straży porządku staje komisarz Eryk Deryło. Po raz kolejny będzie musiał odłożyć przejście na emeryturę. Poza tym kryminałem polecamy także szwedzki thriller i powieść historyczną, którą przełożyła na polski piotrkowianka Lila Wawrzynkowska.
Trwają intensywne prace związane z realizacją dużego zadania inwestycyjnego w gminie Aleksandrów. Chodzi o rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Skotnikach o salę gimnastyczną. Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 5 mln zł.
Na kolejny seans filmowy zaprasza piotrkowskie kino Piksel. Tym razem będzie to koreańska produkcja "Poderzejrza". Seans zaplanowano już w najbliższy czwartek.
Tak, tym razem czeka nas nie lada łamigłówka. Książka z mnóstwem kryminalnych zagadek, którą w drukarni wydrukowano z błędem. Strony zostały pomylone. I choć wydarzyło się to w 1934 roku, to do dziś wydawana jest w tej samej formie, dostarczając czytelnikowi dodatkowych emocji i wystawiając na próbę jego cierpliwość. Na szczęście to jedna z trzech propozycji książkowych, a pozostałe wydano bez podobnych błędów.