Książka na weekend - książka do samodzielnego złożenia

Sobota, 20 maja 20231
Tak, tym razem czeka nas nie lada łamigłówka. Książka z mnóstwem kryminalnych zagadek, którą w drukarni wydrukowano z błędem. Strony zostały pomylone. I choć wydarzyło się to w 1934 roku, to do dziś wydawana jest w tej samej formie, dostarczając czytelnikowi dodatkowych emocji i wystawiając na próbę jego cierpliwość. Na szczęście to jedna z trzech propozycji książkowych, a pozostałe wydano bez podobnych błędów.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to wydana nakładem wydawnictwa Czwarta Strona powieść Torquemady „Żuchwa Kaina”, którą przełożyła na polski Natalia Wiśniewska. To kryminalna zagadka, która powstała w 1934 roku, kiedy to jej autor przygotował powieść-zagadkę złożoną ze stu stron, jednak w drukarni pomylono ich kolejność. Teraz żeby rozwiązać zagadkę główną, trzeba zmierzyć się z jeszcze innym zadaniem, jakim jest właściwe poukładanie stron. Jeśli odgadniemy właściwą kolejność, poznamy rozwiązanie. Przyda się logika, uważne czytanie i mnóstwo cierpliwości. Mamy miliony kombinacji… Podejmiecie wyzwanie?

 

fot. K. Żołądek

 

Torquemada czyli właściwie Edward Powys Mathers, to szaradzista, miłośnik zagadek i łamigłówek. Przygotowaną przez niego łamigłówkę rozwiązało tylko kilka osób na całym świecie, a prawidłowe rozwiązanie jest pilnie strzeżone. Jak twierdzi polski wydawca książka wymaga nerwów ze stali i końskiej cierpliwości. Ale od czego są wyzwania :) Książki możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to coś dla fanów thrillerów i kryminalnych historii. Tym razem polecam nową powieść Georginy Cross zatytułowaną „Zaginiona”, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Malwiny Stopyry. Na kartach powieści przeniesiemy się nad miejski basen w lipcowe, skwarne popołudnie. Tam nasza bohaterka napotka wzrok Sabiny. Kilka stron dalej okaże się, że nasza bohaterka była ostatnią osobą, która widziała kobietę. Czy została porwana? Czy nadal żyje? Takich pytań, jako czytelnicy postawimy sobie zdecydowanie więcej.

Georgina Cross już dała się poznać polskim czytelnikom, za sprawą ciepło przyjętej powieści „Idealna niania”. Teraz możemy sięgnąć po nową powieść „Zaginiona”. Czeka na was na półce w księgarniach.

 

 

O książce można też było posłuchać w jubileuszowej audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie” autorstwa Theodore Papakostasa. Ten światowy bestseller ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa History w przekładzie Katarzyny Juchniewicz-Gajewskiej. W tej książce znajdziecie odpowiedzi na pytania, które zawsze chcieliście zadać. I na te, które nawet nie przyszły wam jeszcze do głowy. A to m.in.: czym są te całe Cyklady? Czy Spartanie faktycznie byli tak twardzi, jak twierdzą historycy, czy to tylko dobry PR? Dlaczego na Krecie niektóre kobiety brały pod pachę po dwa węże i ruszały z nimi w miasto, i to z nagim biustem? Książka została przygotowana w formie rozmowy dwóch nieznajomych. Jeden z nich jest archeologiem, a drugi nie. Całość zaczyna się od banalnego pytania – „co robisz?”, a dalej możemy się dowiedzieć całkiem sporo na temat ludzkości i jej historii. Bo przecież nic tak nie sprzyja rozmowom o archeologii, jak zepsuta winda i paczka chipsów, a to znajdziecie w książce.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dudue ~Dudue (Gość)20.05.2023 07:59

Poruszane są tematycznie chyba wszystkie gatunki, a co powiecie na gry rpg? To coś nowego dla zwykłego czytelnika książek, a być może miłość na dłużej.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat