artykuł partnerski

Spotkanie wokół książki "Oni obiecali nam przyszłość" w sobotę 17 czerwca o godz. 12.00 w Piotrkowskiej Mediatece

Poniedziałek, 29 maja 2023
"Oni obiecali nam przyszłość. Opowieść o młodości i dojrzewaniu w nazistowskich Niemczech" - powieść historyczna autorstwa Renate Finckh, która ukazała się w Polsce w przekładzie piotrkowianki Lili Wawrzynkowskiej.
Spotkanie wokół książki

 

W powieści tej z wielką szczerością i dbałością o szczegóły autorka wraca  do czasów swojej młodości, którą przeżyła w narodowosocjalistycznych Niemczech (1926-1945). Opisuje życie zwykłej, niemieckiej rodziny z jej radościami i troskami, która uległa wpływom totalnej hitlerowskiej propagandy.
Autorka chce przestrzec przed ideologizacją kształcenia i wychowania w totalitarnym państwie, jakiemu ona była poddawana.

Nowość na polskim rynku wydawniczym: Upadek demokracji w faszystowskich Niemczech oraz II wojna światowa pokazane od strony narodu, który ma na sumieniu miliony istnień ludzkich.


Autorka z wielką obawą i bolesnym poczuciem wstydu za historię własnego narodu przedstawia książkę polskiemu czytelnikowi.
To także piękna historia nadziei. Pozycja wzruszająca, mądra, przerażająca, budząca pełen przekrój emocji. Trzeba wysłuchać tej historii, dla dobra następnych pokoleń.

 

Książka jest także ukoronowaniem współpracy partnerskiej i spotkań młodzieży ze szkół:
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr. 2 w Piotrkowie Trybunalskim, i Szkoły Realnej w Esslingen nad Neckarem.

 

Książkę można kupić już w Piotrkowie w księgarni  Oświata oraz w Rynku Trybunalskim.

 

Autorka powieści pani Renate Finckh, mieszkająca w Esslingen - niemieckim mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego, autorka przekładu Lila Wawrzynkowska oraz Oficyna Wydawnicza ATUT z Wrocławia zapraszają serdecznie na spotkanie w dniu 17 czerwca 2023 roku (sobota), godzina 12.00 w Piotrkowskiej Mediatece

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat