Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (11.04) wieczorem w miejscowości Czerno w gminie Gorzkowice. Na DK91 pojazd uderzył w dzika, który wybiegł na drogę. W tył auta uderzył następnie kolejny samochód.
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Samochód osobowy dachował na drodze krajowej nr 74 między Sulejowem a Jaksonkiem. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.
Systematycznie poprawiają się warunki komunikacyjne dla mieszkańców okolic budowy odcinka autostrady A1 węzeł Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Do użytku oddano wiadukt na drodze powiatowej Srock – Wodzinek, zatem mieszkańcy tych miejscowości nie będą już musieli korzystać z objazdów.
Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło kilka minut po godzinie 17 przy ulicy Koneckiej w Sulejowie. Ranna jest pasażerka osobówki.
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło we wtorek (6 kwietnia) roku na drodze krajowej nr 42, niedaleko miejscowości Granice w powiecie radomszczańskim. Na miejscu zginęły dwie osoby.
W związku z bardzo pilną koniecznością wykonania napraw nawierzchni na budowanej autostradzie A1, na wysokości Gąsek, na blisko 300-metrowym fragmencie trasy do godziny 17.00 będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
Kierowcy, uważajcie na drodze krajowej nr 1. Na wysokości miejscowości Siomki między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe i ciężarówka.
Ulica, która znajduje się w południowej części Piotrkowa i łączy się z drogą krajową numer 91 biegnie od ul. Granicznej do ul. Krakowskie Przedmieście. Nie należy do najdłuższych, bo jej długość wynosi niespełna 1200 metrów.
Tym razem odkrywając ciekawe miejsca regionu przeniesiemy się do powiatu tomaszowskiego, w okolice Spały. W lesie koło niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie Konewka kryje się bunkier, którego wojska niemieckie używały do ukrywania składów kolejowych. Bunkier w Konewce został przystosowany do zwiedzania, jednak w położonej niedaleko miejscowości Jeleń znajduje się niemal bliźniaczy obiekt, który stoi nieco zapomniany i niezagospodarowany. Oba jednak działają na wyobraźnię i pozwalają dotknąć historii.