Kiedy należy martwić się bezsennością? Co może być jej przyczyną i jak sobie z nią radzić? - na pytania odpowiada dr n. med. Sławomir Wolniak, specjalista psychiatra, ordynator Kliniki Wolmed w Dubiu koło Bełchatowa.
Konwalie, cis, śnieguliczka, owoce ligustra - popularne rośliny z naszego otoczenia mogą być bardzo groźne dla zdrowia i życia dzieci – przestrzegają lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach.
Od środy, po spełnieniu określonych warunków, istnieje możliwość wykonywania szczepień przeciw COVID-19 w aptekach.
Do Piotrkowa przyjedzie mobilny punkt szczepień. W najbliższy weekend będzie można przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson.
Wiele osób pijących codziennie piwo jest przekonana o tym, że uzależnienie od tego trunku jest znacznie mniej niebezpieczne niż w przypadku bardzo mocnych alkoholi. Mimo tego, że piwo powszechnie uważane jest za bezpieczny i lekki alkohol, to nadal jest niebezpieczne.
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że Punkt Szczepień Powszechnych w Moszczenicy w dniach 31 maja - 7 czerwca będzie nieczynny.
Nowy tomograf komputerowy trafił już do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. By umieścić sprzęt w wybranym miejscu, niezbędne okazało się wykonanie drobnych prac rozbiórkowych. I tak szpital na pewien czas, został pozbawiony fragmentu ściany oraz okien.
Chciałabym pomóc mojej bratowej, która ma 33 lata i bardzo zmieniła się w ciągu ostatniego roku. Jest przygnębiona, nie ma ochoty na spotkanie ze mną, na wspólne wyjście na zakupy. Teraz galerie znów są pozamykane, nie możemy wyjść do kina, do teatru, ani nigdzie wyjechać. Zawsze mi się wydawało, że bratowej niczego nie brakuje, ma świetną pracę, bardzo dobrze zarabia, z mężem też jej się układa. Najgorsze, że na nic nie ma ochoty. Nawet zaczęłam podejrzewać, czy bratowa nie ma depresji, ale znajomy lekarz zasugerował, że to może być anhedonia. To bardzo poważnie brzmi, ale czym tak właściwie jest? Jak się ją leczy? Czy bliscy mogą w jakiś sposób pomóc? – pyta Beata
Od 1 maja do 8 rano 4 maja podstawowej pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W dni wolne od pracy są one czynne przez całą dobę. W zależności od stanu zdrowia zgłaszającego się pacjenta, konsultacja może mieć formę wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza, teleporady lub wizyty medyka w domu chorego.
Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii – podkreśla główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka, który wystosował w środę apel o rozwagę i respektowanie przepisów prawa. Zapowiedział też kontrole.