Od 11 września do 17 października będą odbywać się w Piotrkowie wybory do rad osiedli. Jako pierwsza, wybierana będzie Rada Osiedla „Piastowskie” a jako ostatnia Rada Osiedla „Południe”.
Susza znów daje się we znaki, ale stawiamy jej czoła. Sejmik województwa łódzkiego zaplanował 1,2 mln zł na „Wsparcie Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej”.
W 12 gminach powstaną ogródki ze stacjami meteorologicznymi. Włączone do krajowej sieci pozwolą lepiej śledzić i analizować warunki pogodowe. Powstaną m.in. w Wolborzu i Moszczenicy.
Od falstartu rozpoczęły rozgrywki nowego sezonu ORLEN Superligi piłkarki ręczne Piotrcovii. Beniaminek rozgrywek, Ruch Chorzów wygrał 31:29 (16:11). W środę 11 września o 20:30 w Hali Relax Piotrcovia podejmie Zagłębie Lubin.
Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek (03.09.2024) po południu na drodze serwisowej przy autostradzie A1 w gminie Wola Krzysztoporskiej tuż przy granicy z Piotrkowem Trybunalskim. W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitala.
Miłośnicy fotografii mogli po raz kolejny szlifować swoje umiejętności dzięki kursom organizowanym w Mediatece 800-lecia przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. To już kolejne zajęcia, po fotografii reportażowej przyszedł czas na dobre uchwycenie portretu.
Secesyjną willę na ul. Dąbrowskiego 14 w Piotrkowie Trybunalskim kojarzy niemal każdy mieszkaniec miasta. Willa Wanda projektu Feliksa Nowickiego powstała w 1905 roku. Mieściło się tu Centralne Biuro Werbunkowe Legionów Polskich, w czasie wojny gestapo zaś po II Wojnie Światowej budynek był własnością wojska. Do 2010 roku swoją siedzibę miała tu np. Wojskowa Komenda Uzupełnień. Później willa została sprzedana w prywatne ręce. Nowi właściciele wyremontowali dach czy zabytkowe figury, jak nieoficjalnie wiadomo jeszcze kilka lat temu były plany na porozumienie z rządem na stworzenie w Wandzie muzeum Legionów Polskich. Od ponad miesiąca budynek jest znów na sprzedaż, kto kupi secesyjną willę i co powinno w niej powstać?
Portal LastQuake podał, że w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy Bełchatowa miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 3,5 w skali Richtera. Był to jeden z silniejszych wstrząsów odnotowanych w tym czasie na świecie.
Klimatyzacja stała się niemal nieodłącznym elementem nowoczesnych mieszkań, zwłaszcza w okresie letnich upałów. Mieszkania o powierzchni około 50 metrów kwadratowych to przestrzenie, które wymagają dobrze dobranego systemu klimatyzacji, aby zapewnić komfort termiczny bez nadmiernych kosztów eksploatacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się, jakie rozwiązania klimatyzacyjne najlepiej sprawdzą się w takim mieszkaniu, jakie są dostępne opcje, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie korzyści niesie ze sobą inwestycja w klimatyzację.
Jakie są najważniejsze aspekty, które należy uwzględnić przy organizacji imprez sportowych, jeśli chodzi o dostępność toalet przenośnych? Odpowiednie zaplecze sanitarno-higieniczne jest nieodzownym elementem każdej dużej imprezy, zwłaszcza sportowej. Przenośne toalety, choć mogą wydawać się detale, odgrywają istotną rolę w zapewnieniu komfortu uczestnikom i utrzymaniu porządku.
4 września 2024 roku mieszkańcy Sulejowa oddadzą hołd wszystkim, którzy zginęli podczas bombardowania miasta w 1939 roku. Każda z zabitych przez Niemców ofiar to osobna karta bestialsko przerwanej historii. Hitlerowcy nie tylko pozbawili życia kilkaset osób, ale także zrównali miasto z ziemią. Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz Rafał Kulbat, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do upamiętnienia ofiar tej tragedii.