W tym roku prawosławne święta wielkanocne w porównaniu do katolickich wypadają bardzo późno. Rozpoczęły się w niedzielę 2 maja, a zakończą trzecim dniem świąt we wtorek 4 maja. Nasz reporter odwiedził dziś piotrkowską cerkiew przy ul. Słowackiego.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 4 612 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 8 osób, 5 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 758 ozdrowieńców.
Dopiero od połowy maja zostaną wprowadzone łagodniejsze restrykcje dotyczące organizowania imprez okolicznościowych, w tym komunii oraz wesel. Tymczasem komunie jako uroczystości kościelne już się odbywają, np. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie.
Pandemia spowodowała, że Wolbórz zaoszczędził część środków finansowych m.in. z oświaty i Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.
W piątkowy wieczór doszło do wypadku na drodze serwisowej przy drodze ekspresowej S8. Dachował samochód osobowy.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek po godzinie 17 na ulicy Klasztornej w Sulejowie. Samochód osobowy uderzył w budynek. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.
Dzieci rzadziej niż dorośli zakażają się koronawirusem, a jeśli zachorują to choroba często przebiega bezobjawowo lub łagodnie. Jednak może pojawiać się u nich zespół objawów po przejściu COVID-19, który czasami prowadzi do ciężkich powikłań. W związku z tym oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie przystąpił do akcji terapii dzieci po przebytej chorobie COVID-19.
W Święto Pracy, spotkają się tym razem mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego oraz okolic, by wspólnie modlić się na różańcu. 26. odsłona Męskiego Publicznego Różańca, ponownie zawita do piotrkowskiej parafii pw. św. Jacka i św. Doroty.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 6 796 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 523 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarły 32 osoby, 4 z nich nie posiadały chorób współistniejacych. Mamy też 961 ozdrowieńców.
Radni powiatowi podczas ostatniej sesji odrzucili petycję „w sprawie umieszczenia skrzynek ze środkami higienicznymi na czas menstruacji w miejscach użyteczności publicznej i budynkach samorządu”. Propozycję partii Lewica Razem za zasadną uznał tylko Oskar Kuliński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Początkowo tytuł petycji mógł wydawać się zaskakujący. Jednak jej treść była merytoryczna i opierała się ona na rzetelnych danych – komentuje swoje poparcie radny.