Intensywne opady śniegu i silny wiatr spowodowały liczne awarie sieci energetycznych, z którymi zmagają się mieszkańcy m.in. gmin Gorzkowice i Sulejów, a także powiatu radomszczańskiego.
Padający gęsty śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Drogi są mokre i śliskie. Do trzech wypadków doszło we wtorek na „ósemce” i krajowej „jedynce”.
Piotrkowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Krwinka wspólnie ze Społeczną Akademią Bezpieczeństwa zapraszają na V Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego pod hasłem „Krwiodawcy dzieciom”.
Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień będzie odbywał się (24 – 30 kwietnia) pod hasłem „Vaccines work” („Szczepionki działają”). - Jest to dobry czas, by przypomnieć społeczeństwu o roli szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym – zaznaczają pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Piotrkowie.
Świąteczny poniedziałek to nie tylko dzień wolny od pracy. Właśnie dzisiaj oblewamy się wodą w ramach ludowej tradycji znanej jako śmigus-dyngus.
Zenek Martyniuk będzie gwiazdą czerwcowych Dni Rozprzy.
Już jutro po południu przyjdzie pora pożegnać się z niewidzianą od dawna rodziną, wrócić do domu i oswajać ze smutną rzeczywistością. „Wszystko co dobre, szybko się kończy” – pomyśli wielu biesiadników odchodzących od świątecznych stołów. Goście wyjadą… a zostanie jedzenie, o którym można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że szybko się kończy. Wręcz przeciwnie – w końcu mamy go dość, bo… ile można jeść ciągle to samo? A skoro trudno się go pozbyć… można je przecież wyrzucić. Niestety, z takiego założenia nadal wychodzi zbyt wiele osób. W ciągu roku same gospodarstwa domowe w Polsce marnują dwa miliony ton żywności.
Radomsko i Tomaszów Mazowiecki znalazły się na liście 122 miast, które potrzebują szczególnego wsparcia. Na ten cel rząd przeznaczy 2,5 mld złotych. Na tej liście nie ma Piotrkowa. Ale i tak do trybunalskiego grodu mogą trafić pieniądze rządowe.
Mateusz Orszulak ma 26 lat. Od urodzenia jest niewidomy. Razem z rodzicami mieszka przy ulicy Piotrkowskiej w Bujnach. Codziennie uczęszcza na warsztaty terapii zajęciowej w Piotrkowie. Żeby dojechać do miasta busem, musi pokonać kilkusetmetrową drogę na przystanek. Wcześniej musi przejść na drugą stronę ruchliwej jezdni. Choć trudno w to uwierzyć, w Bujnach nie ma ani jednego przejścia dla pieszych.
Piotrków 1917. Władze austriackie wydają zakaz farbowania jaj i ich sprzedaży.
Taki zakaz został rzeczywiście wydany, chociaż niewiele wiadomo jak był przestrzegany. Domyślać się należy, że w żadnym piotrkowskim domu nie zabrakło kolorowego jajka.
Zakaz wiązał się z drastyczną sytuacją zaopatrzeniową armii austro-węgierskiej i koniecznością zabezpieczenia wojskowych dostaw żywności.