Woda w gminie Bełchatów, która jest zasilana z ujęcia w Parzniewicach w gm. Wola Krzysztoporska, nadal nie nadaje się do picia prosto z kranu. Jest bowiem skażona bakteriami coli – informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie. Problem dotyczy ponad 7000 osób w gminie Bełchatów, a nie gminy Wola Krzysztoporska. Tu Sanepid nie wydał bowiem do tej pory żadnego komunikatu o wodzie niezdatnej do picia.
Po raz pierwszy w historii Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, zespół specjalistów pod kierownictwem profesora Dariusza Samulaka, wykonał operację onkologiczną w zakresie ginekologii.
Spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja opublikowała nowe ceny za wodę i ścieki, które będą obowiązywać do 2021 roku. Stawki wejdą w życie 7 lipca. Wyższe opłaty czekają mieszkańców od przyszłego roku.
Ruszył program "Dobry start". Od nowego roku szkolnego każdy uczeń będzie mógł otrzymać jednorazowe wsparcie przyznawane niezależnie od dochodu rodziny. Wnioski elektroniczne można składać już od 1 lipca, natomiast w wnioski w formie papierowej przyjmowane będą od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
W związku z modernizacją przejazdu kolejowego w Raciborowicach w gminie Moszczenica od 9 do 25 lipca przejazd kolejowy w tej miejscowości będzie zamknięty.
Aż pięć złotych medali zdobyła zawodniczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych (14 lat), które odbyły się w miniony weekend w Olsztynie.
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie 1 lipca zmienił nazwę na Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Modyfikacja związana jest z nowym profilem działalności szpitala.
Na drodze krajowej nr 42 w powiecie radomszczańskim zderzyły się w piątek dwa auta. Jedna osoba zmarła.
Policjanci, patrolując wody Zalewu Sulejowskiego, w odległości około 300 metrów od linii brzegowej zauważyli mężczyznę wzywającego pomocy. Podpłynęli do poszkodowanego. Okazało się, że windsurferowi podczas pływania złamał się maszt.
Pozostawiona na kuchence gazowej potrawa spowodowała duże zadymienie w jednym z mieszkań przy ul. Kazimierza Wielkiego w Piotrkowie. Starsza kobieta została ewakuowana i udzielono jej pomocy.