We wszystkich 11 gminach zdecydowanie wygrał Andrzej Duda. Najlepszy wynik uzyskał w Łękach Szlacheckich, a najgorszy w Sulejowie.
Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grabica, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną, otrzymali nagrody wójta.
Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. Zdobył odpowiednio 43,47% oraz 63,97%. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski, a trzecie Szymon Hołownia.
Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w niedzielę, 28 czerwca, około godziny 18.00 w Tomaszowie Mazowieckim. W jednej z kamienic przy ul. Berka Joselewicza po parapecie okna na pierwszym piętrze spacerował mały chłopczyk.
Słoneczna pogoda przyciągnęła w weekend nad wody Zalewu Sulejowskiego prawdziwe tłumy. Wypoczywających nie brakowało w sobotnie i niedzielne popołudnie na plażach, ale i na wodzie. Więcej było widać także mundurowych.
W województwie łódzkim jest 49 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Trzy przypadki dotyczą mieszkańców powiatu piotrkowskiego i 1 mieszkańca Piotrkowa. Ponadto 5 przypadków odnotowano w powiecie bełchatowskim i 4 w opoczyńskim. Liczba zakażeń w Łódzkiem przekroczyła już 3 tysiące przypadków.
Kilkanaście interwencji odnotowali strażacy po ulewach i burzach, które przeszły nad regionem w piątkowe popołudnie. Do akcji ruszyli m.in. ochotnicy z OSP z Wolborza, Przygłowa i Moszczenicy. Pomagali też organizatorom zawodów konnych i ratowali płonące gospodarstwo.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła Piotrków Trybunalski. Podczas spotkania w sali Mediateki zachęcała zebranych do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich, po czym zaprezentowała program wyborczy Andrzeja Dudy i obozu władzy.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w piątek od godziny 19.00 wznawia przyjęcia pacjentów na oddziały: chirurgiczny, gastrologiczny, laryngologiczny i urologiczny.
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski ma nową zawodniczkę. Kontrakt z piotrkowską drużyną podpisała rozgrywająca Magda Więckowska.