Artykuły do tagu: wędkarstwo

Wędkowali nocą. Kto poradził sobie najlepiej?
Z soboty na niedzielę (6-7 lipca) na zbiorniku zaporowym w Cieszanowicach, odbył się pierwszy nocny maraton wędkarski w kole PZW nr 5 „Przystań” w Gorzkowicach. Zawody były rozgrywane w kategorii dowolnej na dwie wędki. Przeprowadzono je na lewym brzegu zbiornika, od dębu w stronę zapory.
Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Wędkarskie "Malik" zorganizowały wspólne obchody Dnia Dziecka 2022. Z tej okazji odbyły się zawody wędkarskie. Impreza powróciła po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.
Mistrzostwa na wodzie rozstrzygnięte
Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się w niedzielę (3.10) na wodach Zalewu Sulejowskiego. W stanicy wędkarskiej w Barkowicach Mokrych do zmagań przystąpiło kilkudziesięciu zawodników. Organizacją imprezy zajęli się przedstawiciele Koła PZW Nr 12, przy wsparciu piotrkowskiego Urzędu Miasta i sponsorów.
Kalendarz brań  - co to jest?
Kalendarz brań to jedno z najbardziej kontrowersyjnych pojęć z jakimi możemy zetknąć się w wędkarstwie. Ma bardzo wielu zwolenników i tyle samo o ile nie więcej przeciwników. Dla jednych wędkarzy to główny wyznacznik tego, czy warto planować swój wędkarski pobyt nad wodą danego dnia, dla innych natomiast rzeczą zbędną, do której w nawet w najmniejszym stopniu nie przykładają uwagi. Skoro kalendarz brań budzi tyle kontrowersji i ożywionych dyskusji warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.
Z czym na grunt? Montujemy zestaw wędkarski do metody gruntowej
Wędkarstwo gruntowe należy do najstarszych metod wędkarskich, a jednocześnie do najchętniej wybieranych form połowu (dotyczy to zwłaszcza odmiany feederowej). Ktoś mógłby pomyśleć, że nie wymaga ona większych przygotowań sprzętowych – ot, wymienne szczytówki, haczyk na lince i zanęta w specjalnym koszyczku. Dla początkujących wędkarzy, który dopiero wkraczają w świat łowienia gruntowego, wszystkie te niuanse są czymś, czego trzeba się nauczyć, a już sam zakup sprzętu i akcesoriów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w Twoim ekwipunku, zanim wybierzesz się na połów.
Wędkarze rywalizowali o tytuł w Cieszanowicach
O Podlodowe Mistrzostwo Piotrkowa Trybunalskiego walczyli w niedzielę wędkarze z naszego regionu. Jak sami podkreślają - pogoda dopisała, ale z rybami było już gorzej. Ostatecznie najskuteczniejszy okazał się Michał Popiołek.
13.08.2018 12:52
Wędka wysokiej jakości
Profesjonalni wędkarze zwracają wiele uwagi na rodzaj i jakość wędki, gdyż decyduje ona o ich ewentualnym sukcesie. Jednak również amatorzy powinni przywiązywać wagę do wyboru wędki. Kiepskiej jakości sprzęt uniemożliwia im bowiem czerpanie radości z wędkarstwa. Zatem na co zwracać uwagę, podczas przeglądania oferty przygotowanej przez sklep wędkarski internetowy?
Nietypowy połów w Tomaszowie Mazowieckim
Wędkarze, którzy wybierają się nad Pilicę mogą przy odrobinie szczęścia liczyć na schwytanie szczupaka, okonia czy nawet suma. Jednak w ubiegłym tygodniu jeden z amatorów wędkarstwa zgłosił do tomaszowskiej Straży Miejskiej wyjątkowo nietypowy połów. Tomaszowianin złowił bowiem... żółwia.
Wędkarski konkurs na zakończenie wakacji
Z okazji kończących się wakacji i nieuchronnie zbliżającego się początku roku szkolnego Koło nr 35 PZW w Woli Krzysztoporskiej zaprosiło dzieci i młodzież na konkurs wędkarski.
Pogoda dopisała, z rybami było gorzej
W niedzielę nad Zalewem Sulejowskim odbyły się spinningowe zawody o Mistrzostwo Koła nr 12 Piotrków - Miasto w 2017 r. W imprezie wzięło udział 32 wędkarzy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat