Ponad 200 kobiet wzięło udział w zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie imprezie z okazji 8 marca. Co ciekawe panie świętowały w Dniu Mężczyzny. Atrakcji nie zabrakło: były pokazy barmanów, karaoke, konkursy a na zakończenie wspaniały koncert zespołu ŁZY.
Instytut Pamięci Narodowej (Oddział w Łodzi), klasztor ojców Bernardynów oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie zapraszają na otwarcie wystawy "Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego" - ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej.
Wielką przyjemność sprawiła kobietom Loża Kulturalna Stare Miasto. 8 marca każda piotrkowianka mogła wziąć udział w sesji zdjęciowej z samym Michałem Bąkiewiczem.
W Szkole Podstawowej w Przygłowie członkowie koła teatralnego z klasy VI b przygotowali inscenizację dotyczącą życia i twórczości najwybitniejszego polskiego malarza Jana Matejki.
Chociaż w gminie Sulejów stoi wiele wiatraków, to dopiero teraz rozpoczęły się protesty. Mieszkańcy wsi Kałek nie chcą, aby w ich miejscowości stanęły dwie elektrownie wiatrowe. Dlaczego? Boją się, że to zaszkodzi ich zdrowiu, poza tym są pewni, że ceny działek w Kałku polecą na łeb na szyję.
W Wolborzu odbył się XVI Mecz Brydża Sportowego o puchar burmistrza Wolborza.
Piotr Stobiecki, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulejowie, zwyciężył w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Studio Filmowe ATM we Wrocławiu.
Piątkowy wieczór w klubie Insomnia upłynął pod znakiem bluesa. Piotrkowscy muzycy grali i śpiewali największe przeboje Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout.
Pokazy barmańskie, konkurs karaoke i na zakończenie występ zespołu Łzy. A wszystko to okazji Dnia Kobiet.
Były jednymi z najbardziej znienawidzonych nazw w mieście, efektem rusyfikacyjnej polityki zaborców. Część z nich nawiązywała do imion członków carskiej rodziny, część do miana znanych miast i rzek rosyjskiego imperium.