W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że w Piotrkowie Trybunalskim (przy ul. Sienkiewicza 10/12) może znajdować się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa - być może Żołnierzy Wyklętych, prezes piotrkowskiego oddziału stowarzyszenia Kukiz' 15 Piotr Radziszewski poinformował o tym pracowników Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej, którzy mieli zweryfikować przekazane materiały na podstawie dostępnej dokumentacji archiwalnej. Jak czytamy w kolejnym w piśmie wysłanym do działacza przez dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka, p.o. dyrektora ww. biura, wobec braku jakichkolwiek dowodów, śledztwo w tej sprawie nie zostanie wszczęte.
Systematycznie wzrasta liczba pracowników z zagranicy w województwie łódzkim. Wśród cudzoziemców zarejestrowanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zdecydowana większość to oczywiście obywatele Ukrainy.
Na wyjątkową imprezę z okazji Dnia Kobiet piotrkowski klub Sejf zaprasza już 3 marca. Specjalnie dla pań wystąpi męski zespół taneczny Army of Lovers.
Zespół „Przygoda p.l” został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Medal członkiniom zespołu wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek podczas jubileuszowego koncertu „Przygody”, który odbył się w piątek, 24 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku przypada 5. rocznica reaktywowania dawnej piotrkowskiej grupy harcerskiej, która w latach 60. i 70. była przyrównywana do słynnej „Gawędy”.
Na sesji Rady Gminy w Gorzkowicach pojawili się pewnego dnia dziennikarze. Fakt ten tak zbulwersował radnych i wójta, że do porządku sesji wprowadzono uchwałę w sprawie pozostania (lub nie) przedstawicieli mediów na sali obrad. Szczęście miał tylko jeden z reporterów, drugiego do wyjścia odprowadził sam wójt. - Tam są drzwi! - usłyszał dziennikarz.
19 lutego w Radomsku odbędą się uroczystości upamiętniające gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Wystąpi m.in. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.
Powołano Komitet Honorowy obchodów jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami 20. urodzinami „Tygodnia Trybunalskiego”, ogłaszamy konkurs dla naszych czytelników.
W poniedziałek, 23 stycznia, w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim odbył się jeden z premierowych pokazów filmu „Las 4 rano” z udziałem ekipy filmowej. Wybór Tomaszowa na miejsce pokazu nie był przypadkowy. Jesienią 2015 roku właśnie w tym mieście i okolicy Jan Jakub Kolski zrealizował część zdjęć do tej produkcji. W poniedziałkowym spotkaniu z publicznością obok reżysera wzięli także udział: aktorka Aleksandra Michael, montażysta Konrad Śniady, kierownik planu Michał Michałowski oraz przedstawiciel producenta Michał Benkes.
IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego Grota po raz kolejny gościło w swoich murach przedstawicieli Klubu Historycznego im. gen. Stefana „Grota" Roweckiego. Wykład zatytułowany „Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944-1953" wygłosił 12 stycznia profesor dr hab. Grzegorz Motyka z Instytutu Studiów Politycznych PAN.