Piotrków i Lublin to zdaniem portalu natemat.pl główni kandydaci. To w naszym mieście lub Lublinie powinien mieć swoją siedzibę Trybunał Konstytucyjny.
Przeprowadzono odbiór techniczny łącznika ulic 18 stycznia i Wroniej w Piotrkowie.
Czy przedsiębiorcy chcą inwestować w Piotrkowie? Działka przy ul. Mireckiego funkcjonująca w ramach tzw. Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej była wystawiana do dzierżawy już dwukrotnie. Bezskutecznie. Teraz urzędnicy postanowili wyłączyć ją ze Strefy, bo nieruchomość chce kupić jeden z lokalnych przedsiębiorców. Jest więc szansa na utworzenie nowych miejsc pracy.
Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego, dzięki współpracy ze środowiskiem bełchatowskich przedsiębiorców, wręczyło w siedzibie Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stypendia dla pięciorga studentów z naszej uczelni.
W okresie przedświątecznym klienci piotrkowskiej galerii mogą korzystać z kilku atrakcji. W tym roku w Focusie zagościła nowa bożonarodzeniowa dekoracja. Jednym z jej elementów jest choinka oraz sanie z reniferami, w których można zrobić sobie zdjęcie.
Powstał w 2006 roku i miał propagować kulturę związaną z powstaniem i rozwojem parlamentaryzmu, bo przecież w Piotrkowie toczyły się wydarzenia związane z powstaniem i funkcjonowaniem już w średniowieczu dwuizbowego parlamentu i Trybunału Koronnego. Trudno jednak doszukać się wielu wybitnych osiągnięć Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem.
Polacy w grudniu, zamiast opłacać rachunki, kupują prezenty – wynika z badań Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Ankietowani mówią, że właśnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia mają największe problemy z uregulowaniem bieżących płatności. Wydrenowane zakupowym szaleństwem budżety domowe dochodzą do siebie dopiero... w marcu.
Na naszym rynku wydawniczym ukazała się książka Jerzego Jana Sobczyka „Papuga Cyganeria piotrkowska, czyli Studencki Teatr Satyry”.
Nawet kilkadziesiąt osób w miesiącu poszukuje w piotrkowskim pośredniaku pracy za granicą. Piotrkowianie najczęściej pracy szukają w Niderlandach lub w Niemczech.
Coraz większa liczba Polaków wymaga korekcji wzroku. Z powodu wad wzroku cierpi ok. 44% osób w przedziale wiekowym 16-54 lata. Schorzeniami oczu obarczonych jest wielu młodych ludzi, liczących 14 lub mniej lat. Niestety z badań wynika, że niemalże co czwarta osoba, u której wykryto wadę wzroku, nie zamierza jej korygować, a nawet nie planuje w najbliższym czasie wizyty u lekarza. Tymczasem brak dbałości o oczy może być przyczyną wielu komplikacji, których w niektórych przypadkach nie można skorygować przy użyciu soczewek czy operacji.