Polska jest przygotowana i ma pomysły na dekarbonizację transportu drogowego. Nasi przedsiębiorcy chcą zmieniać flotę na zeroemisyjną. Są już w tym segmencie sukcesy, ale też jeszcze dużo do zrobienia – wskazywali uczestnicy panelu pt. „Przyszłość transportu drogowego i wyzwania zeroemisyjności”, który odbył się w ramach konferencji PAP pt. „Transport drogowy dziś i wyzwania przyszłości”.
Łódzkie nie ustaje w likwidacji białych plam na transportowej mapie województwa i dostaje nagrody.
Olbrzymie wiertło, które będzie wykorzystane do wydrążenia tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica w woj. podkarpackim opuściła już powiat piotrkowski. Po dziennej pauzie w gminie Wolbórz pojazdy transportujące TBM (ang. Tunnel Boring Machine) w środowy (17.11.2022) wieczór ruszyły w dalszą drogę.
Bardzo sprawnie przebiegł przejazd największego w historii transportu drogowego przez okolice Piotrkowa. Nieco przed wyznaczonym w haromonogramie czasem zespół pojazdów zameldował się w okolicach Polichna.
Trwa transport maszyny TBM, która ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie). Jej poszczególne elementy są już w drodze na miejsce. Nocny przejazd przez nasz region spowoduje całkowite zablokowanie autostrady A1 i trasy S8.
Przez okolice Piotrkowa będzie przebiegać trasa ogromnego ładunku, który wyruszył w trasę po polskich drogach. Ponadnormatywnym ładunkiem będzie tarcza o średnicy ponad 15 metrów, która posłuży do wydrążenia tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica w woj. podkarpackim.
Długo wyczekiwane wiaty przystankowe dotarły do Piotrkowa Trybunalskiego. Ich brak był powodem opóźnień prac przy budowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Teraz zadaszenie przystanków jest już montowane.
Prawie 10 mln zł otrzyma Piotrków Trybunalski na zakup kolejnych 5 elektrycznych autobusów. Umowę w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podpisał w poniedziałek (12.09.2022) w Opocznie prezydent Krzysztof Chojniak.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
Chiny są oddalone od Polski, więc trzeba mieć na uwadze trudności dotyczące importowania produktów. Duże znaczenie ma rodzaj wybranego środka transportu, od którego zależy przede wszystkim bezpieczeństwo, koszt i szybkość przewozu. Nikt nie chce, aby towar został uszkodzony, zniszczony nawet zgubiony. Na wielokilometrowej trasie do pokonania może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Dużą popularnością cieszy się spedycja morska, ale importerzy mają do wyboru również inne rozwiązania, czyli przede wszystkim transport lotniczy i kolejowy. Każde z tych rozwiązań ma sporo plusów, ale trzeba też przyjrzeć się minusom, bo ich również nie brakuje.