Sześcioro radnych Piotrkowa złożyło wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego. Powód to incydent, do którego doszło 10 listopada w Centrum idei „Ku Demokracji” podczas świętowania przez piotrkowian rocznicy odzyskania niepodległości.
Śpiewanie w grupie wyzwala uwalnianie serotoniny i oksytocyny, a nawet synchronizuje bicie naszych serc. Stacy Horn nazywa śpiewanie: “Naparem z doskonałego środka uspokajającego – takiego, który jednocześnie koi nerwy i podnosi na duchu.”. Między innymi dlatego warsztaty wokalne w OEA MOK cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób w kategorii wiekowej 60+.
Ponad 40 osób sprawdziło swoją znajomość ortografii. Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabella Radke-Marczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.
Trwa kompleksowa modernizacja kamienic przy ulicach: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5 w Piotrkowie Trybunalskim. W przyszłym roku będzie mogło w nich zamieszkać 25 rodzin. Inwestycja jest jednym z elementów projektu „Młode Stare Miasto", jego celem jest stworzenie na Starym Mieście i Podzamczu atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego.
W sobotę otwarta została internetowa baza rodzin, dzięki której możemy wybrać osoby, którym chcemy pomóc w ramach Szlachetnej Paczki. Jest to już ósma edycja akcji z udziałem piotrkowskich wolontariuszy.
W okolicach skrzyżowania Al. Armii Krajowej i Słowackiego w Piotrkowie doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Najpierw pomocy potrzebował motocyklista, a kilka minut później doszło do potrącenia pieszego.
Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w wernisażu wystawy Marcina Pieprzowskiego pt.: „Piotrków dwa oblicza", który odbył się w niedziele salach piotrkowskiego Muzeum.
„W labiryncie duszy” - to tytuł wystawy fotografii Tomasza Lenarczyka, której to wernisaż odbędzie się w czwartek w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.
Trwa budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową w pasie dawnej kolejki wąskotorowej, na odcinku od ulicy Parkowej do Długiej.
Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej plażowej niesłyszących odbędą się w przyszłym roku w Sulejowie. Z tej okazji w piątek w sulejowskim magistracie odbył się briefing prasowy, podczas którego organizatorzy przedstawili szczegóły wydarzenia.