W niedzielę, 7 lipca boisko sportowe w Szydłowie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do turnieju, rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 17 jednostek OSP z terenu gminy Grabica.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie powstanie klasa o profilu pożarniczym. Klasę patronatem obejmie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Uczniowie z Włoch, Holandii i Norwegii wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie malowali pisanki i dekorowali wielkanocne palemki. A wszystko pod czujnym okiem prawdziwych mistrzyń w tej dziedzinie – członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy. ZSP w Szydłowie do 13 kwietnia gości uczniów i nauczycieli z wymienionych krajów w ramach wymiany uczniowskiej.
W ostatnich dniach marca uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie wrócili z zawodowych praktyk w Grecji. Klasa III o profilu technik rolnik przez dwa tygodnie poznawała specyfikę pracy na plantacjach kiwi, kasztanowca jadalnego, migdałów, oliwek czy orzeszków ziemnych. W wolnych chwilach młodzież zwiedzała Ateny, Saloniki, klasztory w Meteorach i odbyła rejs na wyspę Paleo Trikeri.
Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość? Wszystkie Kolory Świata to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji włączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie, którzy własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmacianą lalkę, która będzie ich reprezentowała w konkursie.
Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie biorący udział w międzynarodowym spotkaniu w Norwegii w ramach projektu "We are the Same". Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Holandii i oczywiście Norwegii rozmawiali o znaczeniu rodzinnej mowy dla tożsamości narodowej i tradycji.
W Szkole Podstawowej w Szydłowie odbyła się 23 stycznia wyjątkowa uroczystość – uczniowie klas I - III i przedszkolaki występowali dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta.
By wesprzeć dokończenie budowy nowej siedziby Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa, w sobotę w sali OSP w Szydłowie zorganizowano bal charytatywny. Podczas zabawy zbierano pieniądze na ten szczytny cel.
Ponad 300 młodych wykonawców z powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego wzięło udział w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie. Ta edycja była wyjątkowa, bo - jak podkreśliła główna organizatorka, Bożena Palus - organizowane od 2001 roku wydarzenie osiągnęło pełnoletniość. Koncert laureatów odbył się tradycyjnie w kościele parafialnym w Szydłowie.
Eliminacje w ramach XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek odbyły się w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie. W tym roku uczestniczyło w nich ponad 300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.