Nadal nie wiadomo, co będzie dalej z Domem Dziecka w Sulejowie. Według nowych przepisów od 2019 roku tego typu placówki będą mogły się opiekować maksymalnie 14 dzieci. Obecnie w sulejowskiej placówce przebywa 30, a dom przeznaczony jest nawet dla 56 dzieci.
Mieszkańcy Sulejowa odetchnęli z ulgą. Decyzja starosty zezwalająca na zbieranie odpadów niebezpiecznych na terenie byłych zakładów wapienniczych w Sulejowie jest nieważna, bo rażąco narusza prawo.
Lato w pełni. Do Sulejowa i jego okolic przyjeżdża coraz więcej turystów. - Chcąc sprostać ich coraz większym wymaganiom i oczekiwaniom, w Sulejowie i gminie przygotowano infrastrukturę noclegową i gastronomiczną - informują urzędnicy sulejowskiego magistratu.
Od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego będziemy się odwoływać - zapowiedział Zbigniew Pulut - przedstawiciel inwestora.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Piotrkowie uchyliło decyzję starosty piotrkowskiego zezwalającej na zbieranie odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne na terenie byłych Zakładów Wapienniczych w Sulejowie.
W 2014 roku mają ruszyć prace związane z pogłębianiem Pilicy na odcinku rzeki płynącej przez Sulejów.
W Sulejowie odbył się Pierwszy Rajd Rowerowy „Dla Pokoleń”. Organizatorami wydarzenia byli młodzi mieszkańcy Sulejowa, którzy od dwóch miesięcy protestują przeciwko planowanemu składowisku odpadów niebezpiecznych na terenie gminy.
Motorówką będzie można pływać po Zalewie Sulejowskim. Zmieniło się prawo wodne. Od 2013 przestanie obowiązywać strefa ochrony ujęcia wody, która została wprowadzona, w momencie powstawania zbiornika, czyli w 1974 roku.
W niedzielę grupa młodych sulejowian organizuje rajd rowerowy promujący akcję STOP ODPADOM (sprawa planowanego składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie byłej kopalni w Sulejowie).
Były odznaczenia, poświęcenie pamiątkowej tablicy i wspominanie 100 lat historii. Dziś Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesicach obchodziła 100 rocznicę istnienia.