"Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia" to hasło szóstej już edycji akcji społecznej, która odbyła się w Sulejowie. Kilkadziesiąt osób sprzątało brzegi i koryto rzeki na terenie gminy.
Mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli kupić alkoholu od godz. 23.00 do 6.00 rano. Tak zdecydowali miejscy radni. Nie byli jednomyślni.
Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia - to hasło akcji społecznej, która już po raz szósty odbędzie się w Sulejowie. Tym razem jej uczestnicy będą sprzątać Pilicę oraz jej brzegi w najbliższy piątek, 27 kwietnia.
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Piotrkowa, gminy Sulejów, Mniszków i Moszczenica stawili się w sobotę przy ul. Wolborskiej 86 z młotami, piłami i wkrętarkami. Wspólnie wybudowali ogrodzenie nowej siedziby Centrum Szansa.
Wyjątkowo pracowity weekend mieli ci wędkarze, którzy sprzątali obrzeża jeziora Bugaj i zbiornika Cieszanowice.
Grupa ośmiu osadzonych z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Goleszach sprzątała okolice Zalewu Sulejowskiego - linię brzegową od Swolszewic do Bronisławowa. Ekipa sprzątająca zapełniła cały kontener.
Jedni uważają, że wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Piotrkowie to świetny pomysł, który ograniczy zakłócanie ciszy nocnej na osiedlach, inni twierdzą, że nie tędy droga, a zakazy spowodują jedynie powstawanie melin, gdzie będzie można kupić nielegalny alkohol. O tym rozmawiano podczas środowego spotkania w Urzędzie Miasta.
Najpierw telefoniczne zaproszenie na pokaz, później prezentacja towaru i nagle decydujemy się na zakup zestawu garnków, znakomitej wełnianej pościeli, kosmetyków, a nawet usług medycznych. Opamiętanie przychodzi później, gdy zdajemy sobie sprawę, że kupujemy coś zupełnie niepotrzebnego za kosmiczne pieniądze. O tym, co powoduje, że dajemy się nabrać na takie oferty, rozmawiamy z Bartłomiejem Krasińskim, miejskim rzecznikiem konsumentów i psychologiem Michałem Szulcem.
Projekt uchwały zakazującej sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych chce przedstawić na kwietniowej sesji Rady Miasta prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak. Przeciwni temu pomysłowi są właściciele sklepów oraz posłanka PO, Elżbieta Radziszewska.
Koniec lutego był dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 bardzo udany. Na ręce dyrektor Lidii Łopusiewicz został złożony certyfikat zaświadczający o tym, że kierowana przez nią placówka otrzymała tytuł "Dobrze zaprojektowana szkoła 2018".