W czwartek w sądach okręgu piotrkowskiego (w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie, Sądzie Rejonowym w Radomsku, Sądzie Rejonowym w Opocznie oraz w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie) zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja protestacyjna. Co to oznacza? Niektóre rozprawy zaplanowane na 18 czerwca mogą się nie odbyć.
Na wokandę wróciła sprawa zakupu przez piotrkowski OSiR hali balonowej. Pierwsze posiedzenie odbywa się dzisiaj.
Dariusz Dzwonnik, prezes piotrkowskiego Klubu Sportowego Concordia i były wiceprezes tego klubu Andrzej Z. zostali prawomocnie skazani za wyłudzenie dotacji z budżetu miasta.
W środę (22 kwietnia) przed piotrkowskim sądem zjawili się ojcowie, którzy biegną z Rybnika do Warszawy, by złożyć petycję w sprawie zmiany praw rodzicielskich.
Na wokandę wraca sprawa zakupu przez piotrkowski OSiR hali balonowej. Sąd wyznaczył już terminy rozpraw. Pierwsze posiedzenie zaplanowano na 19 maja.
12 lat pozbawienia wolności wymierzył sąd 36-latkowi, który w ubiegłym roku śmiertelnie pobił 59-letniego mężczyznę. Sprawcy towarzyszył 14-latek, który decyzją sądu rodziennego zostanie umieszczony w zakładzie poprawczym.
Powody są dwa. Po pierwsze największy wierzyciel, czyli bank wycofał swój wniosek, a po drugie spółki Bawełnianka nie stać na przeprowadzenie procesu upadłościowego, którego koszty szacowane są na ok 5 milionów złotych.
Zakończył się proces o mobbing w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie. Sąd Okręgowy przyznał (31 marca), że Beata Zielonka - była sekretarz szkoły - poddawana była mobbingowi przez ówczesnego dyrektora i wicedyrektora szkoły. Wyrok jest prawomocny.
Sąd II instancji odrzucił wnioski dowodowe zgłoszone w apelacji przez pełnomocników Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie. To kolejny etap sprawy o mobbing, jaką SP 10 wytoczyła była sekretarz szkoły Beata Zielonka.
Sobotni spacer po Pałacu Sprawiedliwości, zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej, w ramach cyklu „Szlakiem piotrkowskich gmachów”, zgromadził tłum piotrkowian. Chętnych by zasiąść za sędziowskim stołem nie brakowało. Zwiedzający odwiedzili m.in. salę balkonową, salę „Macocha”, Salę Tradycji Sądownictwa. Dowiedzieli się również dlaczego na frontonie budynku widnieją labrysy, co stało się z pierwszą boginią sprawiedliwości wieńczącą fronton gmachu oraz dlaczego w budynku nadal przechowywany jest portret cara Mikołaja II.