Na ślady XVIII-wiecznego cmentarza trafili drogowcy, przebudowujący ul. Jerozolimską. W jej śladzie, między ulicami Zamkową i Wspólną, odkopano osiem grobów, w tym dwa podwójne, w których chowana była biedota ówczesnego Piotrkowa. Badający wykopaliska pracownicy Muzeum w Piotrkowie odkryli także ossuarium, czyli miejsce składowania kości pochodzących z wielu grobów.
Ruszył wyczekiwany remont ul. Jerozolimskiej od ronda Sulejowskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To, że drogowcy już zaczęli, widać po korkach, jakie tworzą się m.in. od strony ul. Sulejowskiej, gdzie sznur samochodów sięgał ul. Działkowej. Nie lepiej jest od ul. Wojska Polskiego, gdzie korki powstawały i bez zamykania Jerozolimskiej.
- Szłam sobie chodnikiem i nagle "bum", pod nogami poczułam, że się zapadam - opowiada pani Stanisława z Wronikowa (gmina Rozprza), pod którą w Piotrkowie przy ul. Przemysłowej zarwał się chodnik. Kobieta wpadła do głębokiej na ponad metr dziury, ale na szczęście, poza drobnymi odrapaniami, nic jej się nie stało. A miała naprawdę dużo szczęścia, bo razem z nią do powstałej dziury wpadło kilka ciężkich, chodnikowy płyt.
Dziura na dziurze - tak wygląda po tegorocznej zimie najbardziej zniszczony fragment ulicy Rakowskiej w Piotrkowie (od ul. Miast Partnerskich do ul. Polnej). - Ser szwajcarski - przyznaje Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Jak dodaje, takich ulic w mieście po tegorocznej zimie jest znacznie więcej niż po poprzednich. - To kwestia częstej zmiany temperatury z ujemnej na dodatnią - tłumaczy Żak.
Ciężkie będzie życie kierowców podróżujących drogami województwa łódzkiego. Jak nie trafią na korki w samej Łodzi, to na objazd pod Bełchatowem, Sieradzem lub Wieluniem. Ale takich miejsc, gdzie częściej będą stać niż jechać, będzie zdecydowanie więcej. Przedstawiamy mapę rozbudowy oraz remontów dróg krajowych i wojewódzkich, które już są wykonywane lub wkrótce się rozpoczną.
Piece kaflowe i rozsypująca się elewacja - Szkoła Podstawowa nr 10 od lat straszy swoim wyglądem. Choć dyrekcja robi, co może, aby placówka funkcjonowała jak najlepiej, „Dziesiątka” coraz bardziej przypomina zabytek. - Sytuacja w Szkole Podstawowej nr 10 jest tragiczna, dramatyczna - powiedział podczas ostatniej sesji Rady Miasta wiceprezydent Andrzej Kacperek. Skoro sytuacja placówki jest tak zła, dlaczego władze miasta doprowadziły do takiej sytuacji?
Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych jakie miasto zamierza zrealizować w tym roku jest remont ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Kostromskiej do Powstańców Warszawskich. Dlaczego nie dłuższy odcinek? Brak funduszy w miejskiej kasie.
Jest szansa, że jeszcze jesienią tego roku ruszy przebudowa ulicy Łódzkiej od Hutniczej do granic miasta. Planowana jest budowa m.in. ronda, kanalizacji deszczowej, a także ścieżki rowerowej. Czy tak się stanie zależy jednak w dużej mierze od tego czy miasto otrzyma dofinansowanie z zewnątrz.
Trwa termomodernizacja Komisariatu Policji w Sulejowie. Jak podkreśla burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła, kilkudziesięcioletni budynek wymagał remontu i dlatego też władze gminy postanowiły pomóc finansowo policji.
Prawdopodobnie nie wcześniej jak w 2010 roku ruszą prace przy przebudowie skrzyżowania ulic: Śląska, Przedborska, Żeromskiego i Krakowskie Przedmieście, gdzie mają powstać dwa bliźniacze ronda.