Pod znakiem zapytania stanęła realizacja projektu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Wolborska, Wyzwolenia, Wierzejska i Rzemieślnicza w Piotrkowie. Skrzyżowanie jest za wąskie na rondo i miasto zaproponowało wykupienie części działek. Większość właścicieli nie zgodziła się na to rozwiązanie.
Nawet do końca tego miesiąca może być zamknięta ulica Słowackiego na odcinku od Kostromskiej do Zamenhoffa. Planowo te prace powinny być już zakończone, ale długotrwałe opady pokrzyżowały plany wykonawcom.
Po miesięcznej przerwie od czwartku otwarta będzie kryta pływalnia przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie. Remonty dobiegły końca. Sanepid sprawdził już czystość wody - wyniki są prawidłowe i nie ma żadnych przeciwwskazań do kąpieli.
Dobiega końca przebudowa ulicy Jerozolimskiej. Nowy asfalt pojawił się już od ronda Sulejowskiego do skrzyżowania z ulicą Zamkową i pozostał do wykonania jedynie odcinek między Zamkową a Wojska Polskiego. Wcześniej ułożono kanalizację deszczową i sanitarną na tym samym odcinku. Dla pieszych będzie chodnik z kostki brukowej, a dla rowerzystów ścieżka.
Remont niecki basenowej to najważniejsze zadanie, jakie wykonane będzie podczas przerwy technologicznej na krytej pływalni przy ul. Belzackiej.
Wykorzystywane od pół wieku kuchnie węglowe znikną wreszcie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie. Remont schodów i szatni zaplanowano w SP nr 11, toalet w SP nr 12, a sal lekcyjnych w SP nr 16. Gimnazjum nr 1 czeka remont sali gimnastycznej. Na wakacyjne prace w szkołach i przedszkolach miasto przeznaczyło 2 mln 136 tys. złotych.
Powiat piotrkowski otrzyma dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej Baby-Wolbórz. Inwestycja, której koszt oszacowano na prawie 6,5 miliona złotych uzyskał wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na realizację zadania powiat otrzyma prawie 5 milionów złotych. Wniosek znalazł się na piątej pozycji w rankingu projektów Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Choć ulica Wolborska została zmodernizowana już kilka lat temu, to mostek, który znajduje się w jej ciągu tuż przed Meszczami, nadal nie może doczekać się przebudowy.
Na ślady XVIII-wiecznego cmentarza trafili drogowcy, przebudowujący ul. Jerozolimską. W jej śladzie, między ulicami Zamkową i Wspólną, odkopano osiem grobów, w tym dwa podwójne, w których chowana była biedota ówczesnego Piotrkowa. Badający wykopaliska pracownicy Muzeum w Piotrkowie odkryli także ossuarium, czyli miejsce składowania kości pochodzących z wielu grobów.
Ruszył wyczekiwany remont ul. Jerozolimskiej od ronda Sulejowskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. To, że drogowcy już zaczęli, widać po korkach, jakie tworzą się m.in. od strony ul. Sulejowskiej, gdzie sznur samochodów sięgał ul. Działkowej. Nie lepiej jest od ul. Wojska Polskiego, gdzie korki powstawały i bez zamykania Jerozolimskiej.