Dodatkowe 5 milionów złotych z budżetu państwa ma trafić do regionu piotrkowskiego (okręg nr 10) w 2018 roku. Środki te zostaną przeznaczone na doposażenie szpitali, prace konserwatorsko – remontowe w kościołach i zakup sprzętu dla OSP. Poinformowali o tym w niedzielę podczas briefingu prasowego posłowie PiS, w tym Antoni Macierewicz, prezes okręgu.
Lenka Kowalczyk z Przygłowa to pierwsza mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która przyszła na świat w 2018 roku. Dziewczynka jest zdrowa, poród przebiegł bez powikłań. We wtorek szczęśliwi rodzice odebrali gratulacje od starosty, Stanisława Cubały.
„Nie nazywałbym tego konfliktem” – tak Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski ocenił trwającą debatę (wymianę pism i oświadczeń) między miastem, a powiatem w sprawie szpitala przy ul. Roosevelta.
Prezydent Piotrkowa wręczył chorym dzieciom, a także personelowi medycznemu, upominki. Krzysztof Chojniak odwiedził w piątek oddział pediatryczny Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta.
Działalność Oddziału Wewnętrznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim zawieszono we wrześniu, gdyż lekarze odeszli z pracy. W październiku otwarto go na kilka dni, po czym ponownie został zamknięty, tym razem z powodu złych warunków sanitarnych. Od poniedziałku, 18 grudnia pacjenci znów będą mogli korzystać z pomocy pracujących tam lekarzy.
Czy powiat przekaże miastu szpital przy ulicy Roosevelta i poradniami z nim powiązanymi? Z taką inicjatywą wyszedł starosta piotrkowski, który skierował w tej sprawie pismo do władz miasta. Stanisław Cubała proponuje także powołanie zespołu roboczego, którego zadaniem będzie przygotowanie szczegółowych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej. Tę kwestię poruszono podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego.
W środę dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie opublikowała oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieściła się przychodnia nr 5. W tekście znalazło się sformułowanie o „kłamliwych doniesieniach” ze strony piotrkowskiego magistratu. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta.
Kłamliwymi doniesieniami dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie nazwała niedawne wypowiedzi przedstawicieli magistratu w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47. Na stronie PZOZ w środę 22 listopada pojawiło się oświadczenie dyrektor placówki. Urząd Miasta w Piotrkowie na razie nie zareagował.
Zaapelowała do prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starosty Stanisława Cubały poseł Anna Milczanowska, który zorganizowała we wtorek konferencję prasową, poświęconą likwidacji poradni POZ przy ulicy Dmowskiego. Od 6 listopada lekarze, którzy jeszcze do niedawna tam pracowali przyjmują pacjentów w przychodni w Alei Armii Krajowej. Uczestnicy wtorkowego spotkania chcieliby pozostawienia poradni w dotychczasowym miejscu.
Pacjenci lekarzy Leszka Józefackiego i Piotra Krześniaka, którzy leczyli się w filii nr 5 PZOZ przy ulicy Dmowskiego 47, będą przyjmowani przez tych samych lekarzy w Przychodni nr 4 przy ulicy Armii Krajowej 11. Zmiana obowiązuje od 6 listopada.