Parlamentarzyści PiS-u przyjadą na spotkanie z mieszkańcami Piotrkowa już w najbliższą niedzielę.
Liczba członków rad nadzorczych desygnowanych przez prezydenta miasta do spółek miejskich, a także wydatki na telefony służbowe prezydenta, sekretarza i przewodniczącego Rady Miasta - to główne punkty kolejnej konferencji prasowej Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
Delegaci okręgu piotrkowskiego Prawa i Sprawiedliwości wybierali dziś swojego szefa. Prezesem został poseł Antoni Macierewicz, który członkiem tej partii został niedawno. Otrzymał 140 głosów. Wybrano też zarząd okręgu w skład którego wchodzi 19 osób.
Wczoraj na terenie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską. Przedstawiciele PIO spotkali się z grupą mieszkańców miasta, aby wspólnie spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Piotrków protestuje.
- Naród krzyczy: gdzie Samoobrona? Ludzie czekają na tę partię - mówił na antenie Strefy FM nowy przewodniczący tego ugrupowania - Andrzej Prochoń.
Na konferencji prasowej swój manifest programowy zaprezentowała Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska.
Lokalny działacz z Kafaru w gminie Grabica został wybrany na przewodniczącego, podczas kongresu partii, który odbył się w weekend w Warszawie.
Po ruchu Palikota na lokalną scenę polityczną wkracza kolejne ugrupowanie.
Były poseł, radomszczanin Krzysztof Maciejewski został pełnomocnikiem Solidarnej Polski w okręgu piotrkowskim.
W wyborach zajęli piąte miejsce, za Platformą Obywatelską, PiS-em, Ruchem Poparcia Palikota i Polskim Stronnictwem Ludowym. Tak źle nie było od 20 lat. Także w Piotrkowie SLD ma powody do frustracji, bo trzecią kadencję samorządu jest w opozycji. Jaki los czeka lewicę?