Artykuły do tagu: polityka

Wyrzucony z klubu PO radny wojewódzki Sławomir Miłek pojawił się wczoraj na sesji sejmiku województwa łódzkiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że radny nie jest tak sumienny wobec Prokuratury Rejonowej w Łasku. Śledczy od trzech miesięcy nie mogą postawić mu zarzutu jazdy po pijanemu, bo rodzina na przemian z pełnomocnikiem prawnym Miłka przedstawiają zwolnienia lekarskie, według których radny nie jest w stanie "uczestniczyć w czynnościach".
Jeśli wniosek komisji polityki gospodarczej rady miasta spotka się z przychylnością prezydenta, piotrkowianie, uczciwie płacący za odbiór śmieci, mogą przestać obawiać się, że firmy zajmujące się zbiórką śmieci sięgną po maksymalne stawki.
Prokurator miał już podjąć decyzję o postawieniu zarzutów (lub umorzeniu postępowania) Pawłowi Szcześniakowi, przewodniczącemu Rady Miasta w Piotrkowie, który nie wpisał w oświadczeniu majątkowym, że zarządzał działalnością gospodarczą prowadzoną przez klub sportowy (podobnie jak jego poprzednik, Marian Błaszczyński), ale wstrzymał się z decyzją. Dlaczego?
Bilety socjalne nie zostaną przywrócone, opłaty za parkowanie nie stanieją, a budynek przy Dmowskiego 38 pójdzie pod młotek. Takie informacje uzyskali radni i poseł Lewicy na spotkaniu z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Spotkaniu, poświęconemu działaniom prezydenta w związku z pogłębiającym się także w Piotrkowie kryzysem gospodarczym. Wyniki rozmów zostały przedstawione na konferencji prasowej zorganizowanej przez piotrkowską Lewicę.
Piotrkowianie, a także lokalni politycy z powiatów tomaszowskiego i bełchatowskiego, znaleźli się we władzach Prawicy Rzeczypospolitej, partii założonej przez byłego marszałka Sejmu RP Marka Jurka. Zjazd, na którym wybierano władze partii, odbył się w minioną sobotę w Warszawie.
Wyższe stawki opłat za wywóz odpadów weszły już w życie, ale nadal wywołują w piotrkowianach oburzenie. I strach, że nawet jeśli firmy nie ustaliły górnej granicy opłat, mogą to zrobić.
Radni w Łódzkiem zaczynają szukać oszczędności w budżetach swoich miast i gmin. Najdalej poszli radni PO z Piotrkowa. Proponują likwidację kilku komisji, zmniejszenie prezydium rady oraz cięcia... własnych diet. To w ciągu dwóch lat ma przynieść miastu 270 tys. zł oszczędności. W Łodzi pomysł uznano za populistyczny, w Zduńskiej Woli za "byle jaki". Spodobał się radnym w Sieradzu, ale... tam nie wierzy, by rada go przegłosowała.
„PiS nie tworzy koalicji rządzącej miastem, prezydent Chojniak stracił nasze poparcie, nie pochwalamy jego działań” – powtarza piotrkowski pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości. „Sprawa nie jest prosta” – twierdzi radny Prawicy Razem, ugrupowania rządzącego Piotrkowem.
Rządząca woj. łódzkim koalicja PO-PSL przetrwała kolejny kryzys, ale od wczoraj funkcjonuje na nowych zasadach. Sejmik powołał następcę odwołanej w styczniu wicemarszałek Elżbiety Nawrockiej z PSL. To Dariusz Klimczak, 28-letni doktorant politologii na Uniwersytecie Wrocławskim i asystent eurodeputowanego Czesława Siekierskiego z PSL. Pochodzi z Rawy, w zarządzie obejmie nadzór nad służbą zdrowia i instytucjami kultury.
Rządząca Łódzkiem koalicja Platforma Obywatelska-PSL znów zawisła na włosku. Ludowcy szukają następcy odwołanej w styczniu wicemarszałek Elżbiety Nawrockiej, tymczasem jedyny kandydat PSL na ten fotel, starosta łaski Cezary Gabryjączyk odmówił.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat