Kolejne dwa przypadki nosicielstwa lekoopornej bakterii New Delhi wykryto w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Informację potwierdza rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Dyrektor szpitala podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów na Oddział Chorób Wewnętrznych.
Szpitale nie mogą pobierać już opłat od opiekunów, którzy czuwają nad dzieckiem w szpitalu. Na początku lipca weszła w życie ustawa, która gwarantuje sprawowanie takiej opieki całkowicie bezpłatnie.
Bakteria New Delhi w szpitalu w Radomsku. Pracownicy sanepidu potwierdził obecność szczepu bakterii Klebsiella Pneumoniae w tej placówce.
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
Czy w Piotrkowie powstanie jeden szpital? Apelowała o to posłanka PO Elżbieta Radziszewska. Rozwiązania takiego nie wyklucza wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba.
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Piotrkowskiego, zwołana na wniosek radnych PiS, poświęcona była sprawom szpitala przy ul. Roosevelta. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcą, by dyrekcja Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiadała Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, to już jednak nastąpiło, w piątek wypowiedzenie umowy dotarło do siedziby NFZ w Łodzi.
Decyzją radnych 1,5 mln zł z budżetu miasta trafi do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Na koniec 2018 roku miejska spółka zanotowała stratę w wysokości ponad 1,4 mln zł, jej dokapitalizowanie – jak tłumaczył radnym wiceprezydent miasta Adam Karzewnik – jest konieczne, by Zakład mógł funkcjonować, świadczyć usługi przewozowe i zachować płynność finansową.
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka opuści sieć szpitali – taką informację przekazał na antenie Strefy FM starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. Jakie są powody tej decyzji?
„W ten szpital wpakowano ponad 5 mln publicznych pieniędzy, a teraz okazuje się, że kobiety z Piotrkowa nie będą miały gdzie rodzić” – mówiła na antenie Strefy FM posłanka PO Elżbieta Radziszewska, która w ten sposób komentuje kolejne planowane zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia.
O wyzwaniach współczesnej kardiologii, perspektywach rozwoju Oddziału Kardiologicznego i Pracowni Hemodynamiki Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie rozmawiano podczas I Wiosennego Spotkania Kardiologicznego, które odbyło się 29 maja w Hotelu Agat.