W 1/8 finału musiał się jednak zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem, a konkretnie z Górnikiem Zabrze. Piotrkowska drużyna przegrała przed własną publicznością 23:29 (11:15).
„Mali świadkowie historii” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 11 marca w salach piotrkowskiego Muzeum. Ci, którzy przyszli w niedzielę do Zamku Królewskiego, mogli oglądać eksponaty rzadko lub nigdy dotychczas nie pokazywane szerszej publiczności. Są wśród nich przedmioty związane z działalnością urzędów oraz instytucji, wojska, ale również te dotyczące życia codziennego: listowniki, sakiewki, rodowe sygnety, karty żywnościowe.
Obydwa zespoły zaczęły swoje mecze o tej samej godzinie i obydwa musiały się zmierzyć z wymagającymi rywalami, Piotrkowianin walczył z drużyną MMTS Kwidzyn i wyszarpał zwycięstwo po konkursie rzutów karnych, wygrywając 4:1 - 28:28 (15:15), natomiast Piotrcovia poniosła w Elblągu porażkę, przegrywając z tamtejszym Kramem Startem 26:32 (15:14).
Do pożaru drewnianych schodów doszło w kościele parafialnym w Woli Kamockiej w gminie Grabica. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Czy rośliny mogą chronić nas przed smogiem? Okazuje się, że 100 dużych drzew jest w stanie usunąć 460 kg zanieczyszczeń z powietrza rocznie, w tym 136 kg pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5. W Piotrkowie mamy ponad 100 ha zieleni przyulicznej oraz cztery parki o łącznej powierzchni ponad 15 ha. Ponadto w naszym mieście w ostatnich latach przybyło zielni, Piotrków pod względem ilości zieleni przypadającej na jednego mieszkańca wyprzedza takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Łódź.
O tym, że zawodnicy Piotrkowianina powinni chyba poćwiczyć rzuty karne niedawno pisaliśmy, nad tym elementem najwyraźniej trzeba jeszcze popracować, ponieważ to właśnie przegrane rzuty karne zdecydowały o środowej porażce ze Stalą Mielec 26:26 (12:14) – w rzutach karnych 0:3.
Aż trzy spotkania dla kobiet przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu. "Z biblioteką łatwiej być kobietą" - przekonują organizatorzy.
Sulejów otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego 1 milion 650 tysięcy zł na rewitalizację zabytkowego centrum miasta - taka deklaracja padła podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Burmistrz Wojciech Ostrowski zapowiedział jednak, że będzie walczył o więcej pieniędzy.
65 zawodników zmierzyło się w 26 walkach podczas III Gali Boksu, która odbyła się w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy. Bokserzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych - junior, kadet i senior.
Trwa przerwa między zajęciami. Na korytarzu stoi niewielka grupka dzieci. Rozmawiają, uśmiechają się, jest cicho, spokojnie, panuje przyjacielska atmosfera. Słychać dzwonek. Do sali wchodzi troje uczniów. Więcej nie będzie. W tej szkole klasy liczą od 3 do 8 dzieci.