Artykuły do tagu: WSA

Wiadomo co z referendum w Piotrkowie
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi odnośnie referendum w sprawie odwołania przed upływem kadencji prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. To oznacza, że referendum się nie odbędzie.
Losy referendum w rękach NSA
Co dalej z referendum w Piotrkowie? O tym zadecyduje Naczelny Sąd Administracyjny.
Referendum jednak się odbędzie?
Zwrot akcji w sprawie referendum o odwołanie prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka! Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uwzględnił skargę grupy referendalnej na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum.
Co z decyzją sądu w sprawie referendum?
W tym tygodniu na pewno nie doczekamy się decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie skargi na postanowienie komisarza wyborczego dotyczącego referendum w Piotrkowie. Okazuje się bowiem, że skarga zawierała braki formalne.
Skarga na decyzję komisarza wyborczego złożona
Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka nie składają broni. Złożyli w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi skargę na postanowienie komisarza wyborczego, który odrzucił wniosek w celu przeprowadzenia referendum.
Będą skargi na nocną prohibicję?
Czy lokalni przedsiębiorcy będą składać skargi na funkcjonującą w Piotrkowie nocną prohibicję? Przypomnijmy, w mieście wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 23 do 6.
04.11.2018 14:03
Piotrkowianie głosują
Rozpoczęła się II tura wyborów samorządowych 2018. Już w niedziele mieszkańcy zadecydują kto zostanie włodarzem Piotrowa, czy będzie to Marlena Wężyk-Głowacka z Koalicji Obywatelskiej czy Krzysztof Chojniak z Razem dla Piotrkowa.
Część pieniędzy na rewitalizację trafi do Sulejowa
Sulejów otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego 1 milion 650 tysięcy zł na rewitalizację zabytkowego centrum miasta - taka deklaracja padła podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Burmistrz Wojciech Ostrowski zapowiedział jednak, że będzie walczył o więcej pieniędzy.
Sąd przyznał rację Sejmikowi
Konfliktu o władzę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi część dalsza. WSA stwierdził bowiem, że Wojewoda Łódzki kwestionując zmiany w statucie WFOŚiGW i uchylając uchwałę Sejmiku złamał prawo. Tymczasem Rada Nadzorcza funduszu nie czekając na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odwołała stary zarząd i powołała nowy, jednoosobowy.
Radnego powinna uspokoić rodzina?
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę Wojewody Łódzkiego w sprawie uchwalenia regulaminu Sejmiku Samorządowego. Sprawa ma związek z konfliktem podczas jednej z sesji przewodniczącego Marka Mazura z PSL i radnego Michała Króla z PiS.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat