Dwie kobiety zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj po południu na jednym ze skrzyżowań w pobliżu ulicy Rakowskiej.
Już 9 marca o godzinie 11.30 w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UJK odbędzie się spotkanie z indyjską redaktorką Nalini Visvanathan. będzie ono połączone z promocją książki pt. "Women, Gender and Development Reader".
ODA zaprasza do wkroczenia w świat zaklęty jeszcze w równaniach matematycznych. Świat wizualizowany w wyobraźni Jarosława Chrabąszcza. Wernisaż wystawy odbędzie się już 9 marca w Galerii ODA przy ulicy Sieradzkiej. Początek o godzinie 19.00.
Mieszkaniec ulicy Witosa w Piotrkowie (dawne Meszcze) ma nowy dom i niewielkie podwórko. Nie może jednak swobodnie z niego korzystać, bo cały teren zalany jest wodą. Niewiele pomaga codzienne wypompowywanie jej i próby zasypywania ziemią. Pan Piotr twierdzi, że problemy zaczęły się ubiegłej jesieni, kiedy zakończono budowę chodnika przed jego posesją.
Autobusy MZK linii 4 i 9 w dalszym ciągu będą kursować ulicą Wysoką. Część mieszkańców chciałaby, aby przystanki wróciły na ulicę Łódzką - jak było kiedyś.
W miniona sobotę (3 marca) w Łodzi odbyły się II Mistrzostwa Polski Centralnej w Kata.
Lokalny działacz z Kafaru w gminie Grabica został wybrany na przewodniczącego, podczas kongresu partii, który odbył się w weekend w Warszawie.
W poniedziałek (5 marca) rozpoczęła się budowa kaplicy z drewnianych elementów, które w ubiegłym tygodniu zostały przywiezione z Łasku do Piotrkowa.
10 marca wszyscy chętni będą mogli m. in. wypełnić PIT korzystając z pomocy urzędników.
Konkurs na logo ogłosiła nowo utworzona parafia pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II w Piotrkowie.