Artykuły do tagu: od

Od kilkudziesięciu do prawie tysiąca złotych miesięcznie wydają na leki piotrkowscy emeryci i renciści. Niektórzy seniorzy nawet połowę swoich miesięcznych dochodów zostawiają w aptekach.
Już po raz siódmy na przełomie sierpnia i września odbędą się w Piotrkowie Międzynarodowe Spotkania Rzeźbiarzy - SKRZYŻOWANIA. Tegoroczna edycja tego kulturalnego wydarzenia będzie miała jednak zupełnie inną formułą niż wszystkie dotychczasowe.
Do tej pory 130 tysięcy złotych przekazał organizacjom pożytku publicznego Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim. Do wypłaty pozostało jeszcze ponad milion złotych.
Kolejna ofiara wody tego lata. Wczoraj policjanci ze zbiornika wodnego w podbełchatowskich Ługach II wyłowili zwłoki mężczyzny.
Kryzys pustoszy kasę miasta
Piotrków w oszczędnościach idzie na całość - rezygnuje z zaplanowanych inwestycji, zamierza zmienić dostawcę prądu do urzędu i wszystkich podległych mu instytucji, zarządza przygotowanie cięć w każdej komórce. Bełchatów na kryzys tylko ziewa, Tomaszów i Opoczno tną telefony.
Czy połączenie działek będzie metodą na sukces projektu Podzamcze? To się dopiero okaże. Na 9 października zaplanowano drugi przetarg na zakup nieruchomości w tej części miasta. Po sugestiach piotrkowskich inwestorów podjęto decyzję o zespoleniu mniejszych działek.
Od początku wakacji na terenie województwa łódzkiego doszło do dziewięciu utonięć. Policjanci apelują o więcej wyobraźni i rozsądku.
02.07.2009 13:38
Co zatruwa Piotrków?
Najwięcej tlenku węgla wdychamy w kwietniu i grudniu. Wtedy też wisi nad nami największa warstwa pyłu. W czerwcu natomiast przekroczone są normy stężenia ozonu. Największe stężenia dwutlenku siarki zanotowano w punktach przy ul. Dąbrowskiego i Włókienniczej, a dwutlenek azotu daje się najbardziej we znaki w rejonie autostrady A1.
Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.
Piotrków: Wojna między aptekami
Piotrkowscy aptekarze ostrzegają, że na skutek nieuczciwej konkurencji niektórych aptek sieciowych, małe apteki znikną, co wbrew pozorom nie wyjdzie na dobre pacjentom. Podejrzewają, że sprzedając leki za grosze, apteki sieciowe oszukują skarb państwa. Blisko dwudziestu właścicieli aptek w Piotrkowie poparła Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, która wystąpiła do łódzkiego oddziału NFZ z zapytaniem, jak rozliczane są leki refundowane przez państwo, które sprzedawane są w niektórych sieciowych aptekach dosłownie za grosz.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat