Pęknięte zbiorniki przepełniające się wodą gruntową i ciągła praca pomp pochłaniających prąd, zapychające się i zamarzające rury kanalizacyjne, poza tym nieestetyczny wygląd i zajęta duża przestrzeń - niektórzy mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckich nie są zadowoleni z przydomowych oczyszczalni ścieków. W 2009 roku zamontowano ich sto, z czego ponad dwadzieścia procent było wadliwych. Okazuje się, że problem z przydomowymi oczyszczalniami mieli nie tylko niektórzy mieszkańcy miejscowości, ale też wójt, który z niesolidną firmą montującą tzw. „przydomówki” spotka się w sądzie. Problem ma też firma montująca, winna gminie ponad 800 tys. zł.
Miało być ekologicznie, estetycznie i nowatorsko. Są awarie, niezadowoleni ludzie i oszpecone ogródki. Mowa o przydomowych oczyszczalniach ścieków w gminie Łęki Szlacheckie.
W całym kraju, również w Piotrkowie, odbywają się dziś uroczystości poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
10 kwietnia – w najbliższą niedzielę w Piotrkowie odbędą się uroczystości miejskie poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
Obiekt o przepustowości 410 m sześciennych odbiera już ścieki od mieszkańców Niechcic. Dostarczane są one głównie z istniejącego systemu sanitarnego oraz dowożone sprzętem asenizacyjnym.
Modernizację ponad 15 kilometrów kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej zakłada umowa podpisana między władzami Piotrkowa a wykonawcą inwestycji.
17 lutego Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim obchodzić będzie jubileusz.
W lutym pracę rozpocznie biologiczno - mechaniczna oczyszczalnia ścieków w Niechcicach w gminie Rozprza.
107 mln złotych otrzymał tomaszowski Zakład Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Miasto wybrało koncepcję modernizacji i rozbudowy piotrkowskiej oczyszczalni ścieków. Jej trzy warianty zostały zaprezentowane w poniedziałek w Urzędzie Miasta.