Choć uchwała została podjęta 25 kwietnia, to ze względów proceduralnych zakaz sprzedaży alkoholu w nocy obowiązuje w Piotrkowie dopiero od 31 maja. W godzinach 23.00 – 6.00 nie można go kupować w sklepach i na stacjach benzynowych. Trunki możemy natomiast kupić w barach i restauracjach. Czy w nocy na piotrkowskim osiedlach jest bezpieczniej?
Grupowe wyścigi samolotów z prędkością do 200 km/h, kolizje lotnicze bez ofiar, widowiskowe powietrzne ewolucje akrobacyjne – takie atrakcje będą dostępne w Czarnocinie nad zalewem w dniach 30 czerwca – 1 lipca.
Wakacje właśnie się rozpoczęły, a wraz z nimi atrakcje na sulejowskiej Polance. Rozgrzewka była już we wtorek, kiedy to na telebimie mieszkańcy miasta i gminy (ale także goście) obejrzeli trzy mecze mundialu w Rosji, w tym spotkanie Biało-Czerwonych.
Uhonorowanie pamięci syna ziemi czarnocińskiej płk Janusza Maleszewskiego oraz Piknik Policja Dzieciom odbyły się w piątek w Czarnocinie.
Wojewoda nie unieważnił uchwały Rady Miasta o wprowadzeniu nocnej prohibicji w Piotrkowie. Ze względu na możliwe błędy proceduralne uchwała była weryfikowana przez służby prawne wojewody.
W Przedszkolu Samorządu Gminy przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Czarnocinie odbyły się zajęcia z łódzką pisarką Moniką Sawicką "Kajtusiowe opowieści".
W sobotę, 9 czerwca biblioteki publiczne i szkolne zapraszają na Noc Bibliotek - imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Gwiazdą wieczoru w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim będzie John Porter.
„Noc muzeów w oświeconym zamku” to sobotnie wydarzenie organizowane przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji.
W piątek rozpoczyna się III Noc Traktu Wielu Kultur. Cykl imprez będzie trwać przez cały weekend. Na początek zapraszamy do Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie o 18.00 rozpocznie się koncert „Pamięci Ireny Sendler”.
Już w najbliższą sobotę w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się „Noc Muzeów”. Tym razem piotrkowskie Muzeum zaprasza wszystkich zwiedzających do „Oświeconego Zamku”, by razem przenieść się do XVIII wieku – epoki racjonalizmu, czasu rozumu i filozofów, nie stroniącej jednak od kunsztownej mody, pięknego otoczenia czy wykwintnego stołu.