Konferencja Miast Partnerskich rozpoczęła się w piątkowy poranek w mediatece w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w niej bierze sześć (z dziesięciu) zaprzyjaźnionych z grodem trybunalskim miast: niemieckie Esslingen, litewskie Marjampole, francuskie Vienne, izraelska Ness Ziona, serbska Żagubica oraz chorwacka Petrinja.
W piątek i sobotę w Piotrkowie Trybunalskim odbywać się będzie Konferencja Miast Partnerskich. Udział weźmie w niej 6 (z 10) zaprzyjaźnionych z nami miast: niemieckie Esslingen, litewskie Marjampole, francuskie Vienne, izraelska Ness Ziona, serbska Żagubica oraz chorwacka Petrinja.
Budynek po kinie Czary przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie niszczeje od lat. Miasto, jako właściciel nieruchomości, powinno zadbać choćby o estetyczny wygląd elewacji – skarży się mieszkaniec, który pismo w sprawie zabytku wysłał do Rady Miasta.
W związku ze zmianami w tzw. ustawie śmieciowej, teraz każdy z nas musi (!) segregować śmieci. Dotąd mogliśmy wybrać sposób gospodarowania odpadami. Mało tego, jeśli segregować nie będziemy, za odbiór odpadów zapłacimy 3 razy więcej.
Wiadomo już, co stanie się z piotrkowską synagogą. Od czerwca 2019 r., czyli odkąd jej mury opuściła Miejska Biblioteka Publiczna, budynek stoi pusty. Wkrótce przeniesie się tam Archiwum Państwowe.
Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Armii Krajowej, Dmowskiego, Górnej i Żelaznej w Piotrkowie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak kierowcy zwracają uwagę na zupełnie inny problem. Wyjeżdżając z ul. Kostromskiej lub drogi poprowadzonej przez tereny giełdy, nie ma informacji, że droga jest... ślepa.
Budynek po starej willi przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie niszczeje od lat. Właściciele, którzy kupili nieruchomość w 2013 roku chcą, by powstało tam Muzeum Legionów Polskich, pod patronatem prezydenta miasta. Ten pomysł nie spotkał się jednak z przychylnością piotrkowskiego magistratu. Czy to oznacza, że Willa Wanda podzieli los Europy?
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa nasi radni zajmą stanowisko w sprawie odbudowy dróg krajowych, powiatowych i gminnych zniszczonych w czasie budowy autostrady A1. Dokument zostanie później przekazany premierowi, ministrowi infrastruktury i budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłom i senatorom okręgu piotrkowskiego, prezydentom, starostom, burmistrzom i wójtom miast i gmin przyległych do przebudowywanego odcinka A1
Do Piotrkowa wraca Piotrkowski Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców od 27 sierpnia będzie 80 rowerów zlokalizowanych w 10 stacjach.
Za wystawianie towaru na chodniku przed budynkiem bądź sklepem trzeba zapłacić. W przeciwnym razie musimy liczyć się z mandatem.