Wzrost liczby mieszkańców, więcej urodzeń niż zgonów, kilkadziesiąt zawartych małżeństw i przewaga mieszkańców w wieku produkcyjnym.
W ubiegły czwartek w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odbyły się IV Targi Edukacyjne.
Pełna parą prowadzone są prace przy budowie Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie. Po krótkim zimowym przestoju na placu budowy jest ponad setka robotników.
4 osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w sobotę w nocy na krajowej dwunastce w miejscowości Kamocin. Jak się okazało przyczyną nieszczęścia był...zając, który niespodziewanie wyskoczył przed maskę samochodu.
Pewnego dnia tytułowy bohater, wybitny naukowiec, dowiaduje się od szefa, że nie będzie promował swego wynalazku. Powodem jak twierdzą współpracownicy, a także żona jest jego "brzydka twarz"…
Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Piotrkowa przygotowali urzędnicy miejscy.
W nieokreślonym mieście, w hotelu bez nazwy, w pokoju 997 najpierw żona z kochankiem w Boże Narodzenie próbują zamordować prawowitego małżonka kobiety, później w Noc Świętojańską, ta sama kobieta tyle, że z mężem planuje zabójstwo swego kochanka, następnie zaś porzuceni mąż i kochanek, w Sylwestra wspólnie przymierzają się do uśmiercenia niewiernej im niewiasty. W niedzielę, 25 marca, na deskach piotrkowskiego MOK-u Jerzy Bończak, Magdalena Wójcik i Piotr Polk odegrali zabawną komedię "Morderstwo w hotelu".
Na spotkanie z Melpomeną zapraszamy w Międzynarodowym Dniu Teatru. Już 27 marca o godzinie 18.00 w sali widowiskowej MOK odbędą się spektakle teatralne.
Rowerzyści w Piotrkowie narzekają. I chyba mają prawo, bo prawie przy każdym skrzyżowaniu muszą schodzić z roweru - zgodnie z prawem - gdy nie ma dla nich przejazdu. - To śmieszne, jaka tu przyjemność z jazdy? - pytają. Do tego jazda po mieście jest niebezpieczna, bo na większości istniejących przejazdów nie ma znaków ostrzegających kierowców o ścieżce rowerowej i tym samym pierwszeństwie dla rowerzystów - dodają.
Dwóch gimnazjalistów tworzy gazetę w której przedstawiają życie piotrkowa w humorystyczny sposób. Projekt rozwijany jest od dwóch miesięcy, gazeta wychodzi regularnie co tydzień w piątek.