Publikacja Andrzeja Pola, byłego prezydenta Piotrkowa, została nagrodzona w konkursie historycznym poświęconym historii straży pożarnej. Książka "O Piotrkowskiej Straży Pożarnej" otrzymała pierwszą nagrodę.
Kryminał i thriller nadal pozostają ulubionymi gatunkami literackimi polskich czytelników. Dlatego na najbliższe dni polecamy zestaw zawierający mnóstwo zagadek, zwrotów akcji i emocji. Dzięki nim ciężko będzie oderwać się od lektury.
Na ten weekend polecamy coś w sam raz na czas mundialu, czyli nową powieść Remigiusza Mroza. To historia z piłką w tle, bo główny wątek jest mocno kryminalny. Do tego zestawu polecamy kierowaną do młodzieży powieść Marcela Mossa, a na dokładkę historię mrożącą krew w żyłach, bo opisującą postać okrytego niesławą doktora Mengele.
Tytułowy kryminał przygotował dla nas Bartłomiej Kowaliński, ale nikt nie powinien narzekać na brak wrażeń i emocji także w kolejnej propozycji książkowej od Olgi Kruk. A zestaw uzupełnia nam dziś klasyk światowej literatury. To bogato ilustrowana edycja powieści Moby Dick.
Puławy stały się miejscem akcji nowego kryminału Krzysztofa Jóźwika, korposzczura piszącego powieści kryminalne. Jednak to nie jedyna propozycja lektury na jesienne wieczory. Pozostałe należą do gatunku powieści obyczajowych, co wcale nie oznacza, że akcja biegnie w nich wolno. Wprost przeciwnie – będzie się działo.
Na ten weekend proponujemy dwa mocne thrillery psychologiczne. Jeden z nich opowiada o przemocy domowej i tego do czego może prowadzić skrywana rodzinna tajemnica. Ciężko się od tej lektury oderwać, dlatego proponujemy od razu dwie. Choć i trzecia propozycja opowiada o silnej kobiecie, a znajdziecie w niej także wątki dotyczące historii medycyny. Zaciekawieni? Zapraszamy po szczegóły...
Polecaliśmy już wiele powieści obyczajowych, ale tym razem proponujemy książkę do bólu wręcz prawdziwą. Bo opowiada o ludzkich wadach i słabościach. To powieść Piotra C., twórcy bloga Pokolenie Ikea. Zestaw uzupełnia jeszcze najnowszy kryminał Hanny Greń i powieść obyczajowa adresowana głównie do pań.
Blisko 300 osób wzięło udział w uroczystej promocji książki „Po prostu Bronek. Tryptyk w czterech dekadach”, która odbyła się w piątkowe popołudnie w piotrkowskiej Mediatece. Książka to wywiad-rzeka, który z Bronisławem Brylskim przeprowadził Marek Gajda.
Kolejny weekend jesieni to seria dedykowana głównie dla pań, choć nie tylko. To też propozycje dla miłośników opowieści z historią w tle. Z pewnością z taką lekturą uda się w udany sposób spędzić kilka najbliższych wieczorów.
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.