Advertisement

Książka na weekend – mroczny kryminał na grudniowy weekend

ePiotrkow Sobota, 03 grudnia 20220
Tym razem coś dla miłośników detektywistycznych zagadek. Dwie książki z poruszającymi historiami, które pozwolą z zapartym tchem brnąć przez kolejne strony opisanych historii. Aby zbalansować ten ciężar gatunkowy proponujemy także coś lekkiego, w postaci powieści obyczajowej.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to „Dom na Przełęczy” Joanny Tekieli, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To kolejna powieść obyczajowa z elementami romansu, bo jak twierdzi autorka – prawdziwa miłość przynosi spokój i świadomość, że nie jesteśmy sami na świecie.

 

fot. K. Żołądek

 

Joanna Tekieli na co dzień mieszka w Krakowie. Jest autorką czterotomowej sagi, której akcja rozgrywa się w pensjonacie Leśna Ostoja oraz powieści, których akcja osadzona jest w różnych letniskach, siedliskach i miejscach, gdzie można łatwo nawiązać kontakt z przyrodą, a tą uwielbia Joanna Tekieli. Jej najnowszej powieści zatytułowanej „Dom na Przełęczy” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to mroczny i porywający kryminał, od którego ciężko się oderwać. To „Krzyk czapli” autorstwa Ann Cleeves, książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Elżbiety Pawlik. Czytając będziemy miećokazję, by oderwać się od mrozów, bo akcja toczy się w upalne lato, na wypełnionym turystami wybrzeżu. I w takim upale będzie się uwijał detektyw Matthew Venn.

 

Ann Cleeves jest brytyjską pisarką, autorką kryminałów, za które była już nagradzana. W Polsce dopiero od niedawna można zapoznać się z jej twórczością, a można sięgnąć po jej powieść „Długi zew” albo po najnowszą i polecaną dziś „Krzyk czapli”. Znajdziecie je w księgarniach.

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to opowieść o zaginionej dziewczynce. Pierwszego dnia zerówki pięcioletnia Tinsley znika bez śladu… Pięć bolesnych lat później matka dziewczynki Dani Callahan, która w międzyczasie rozwiodła się z mężem, prowadzi agrncję detektywistyczną. Wraz z dobrze zapowiadającą się i zdeterminowaną asystentką Quinn Sullivan, pomaga klientom przy poszukiwaniach bliskich. Dla Dani odnalezienie Tinsley nadal stanowi niekończącą się obsesję. Podczas poszukiwań, jakich się podjęła pojawiają się tropy i wskazówki dotyczące zaginięcia Tinsley. Poszukiwania wiodą dwoma krętymi ścieżkami, a na światło dzienne wychodzą niepokojące tajemnice.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat