W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone w czwartek przypadki nie dotyczą Piotrkowa i powiatu.
Mnóstwo telefonów odbierają pracownicy piotrkowskiego urzędu pracy od osób, które w ostatnich dniach straciły pracę. Jeden z zakładów produkcyjnych na terenie miasta zapowiedział już zwolnienia grupowe.
Bez wychodzenia z domu można już nie tylko zrobić zakupy, zapłacić rachunki, czy nawet prowadzić zdalne lekcje. W równie wygodny sposób można korzystać z teleporad medycznych, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Aby zostać e-pacjentem wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej.
Z obowiązkową 14-dniową kwarantanną dla zdrowych osób, które miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem albo przyjechały do Polski z zagranicy, wiąże się od środy 1 kwietnia dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa - poinformował resort cyfryzacji.
By zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, na miejskich przystankach przeprowadzana była w środę dezynfekcja. - Czujemy się w obowiązku zapewnić bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej. Skoro wymagamy od mieszkańców zachowania warunków higieny, to sami musimy zabezpieczyć je w jak najszerszym zakresie – mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Ósmy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie piotrkowskim. Informację potwierdza starosta Piotr Wojtysiak. Łącznie, w Piotrkowie i powiecie, to już 12 przypadków. W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 pozytywnych wynikach badań, 13 z nich dotyczy województwa łódzkiego. Z kolei wieczorem biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o pierwszej ofierze śmiertelnej.
Trzy osoby przebywają w izolacji w bursie przy ul. Broniewskiego w Piotrkowie. To jedno z trzech miejsc na terenie miasta, które wyznaczono do odbywania kwarantanny w czasie epidemii koronawirusa.
Ograniczenia dotyczące przemieszczania się w związku z walką z koronawirusem przełożyły się nie tylko na zmniejszony ruch pieszy, ale i samochodowy. W marcu 2020 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 89 wypadków mniej niż w marcu 2019.
Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś podjął decyzję dotyczącą pierwszych komunii świętych i sakramentu bierzmowania. Terminy komunii świętej w parafiach mają być przeniesione na inne terminy, po ustaniu zagrożenia.
Mimo panującej epidemii szpital powiatowy w Piotrkowie funkcjonuje, co szczególnie istotne dla kobiet w ciąży. W placówce przy ul. Roosevelta znajduje się przecież jedyna w mieście porodówka.